גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


            קבלן איטום בתל אביב
כקבלן איטום בתל אביב קורה לא אחת שאני מוזמן לבצע עבודות איטום בתל אביב והסביבה ומטבע הדברים שמתיידדים עם הלקוח בדרך כלל כשמקבלים כוס קפה בוץ נחמד אורגינאלי שתמיד יהי חביב על זפתים מלידה .
והשאלה שנשאלת באופן טבעי על ידי מסקרנות שאני שואל ? מה הפרמטר שבחרת בי לבצע את עבודות האיטום ? והתשובות שאני מקבל מפתיעות אותי כול פעם מחדש : בחרנו בך מהסיבה שאתה קבלן איטום בתל אביב שגם גר בעיר, ואם יהי צורך בקבלת שירות נדע איפה למצוא אותך כי יש לך כתובת של הרבה שנים באותו מקום ונוכל תמיד לבוא ולדפוק על דלתך ולבקש חזרה את כוס הקפה בוץ ששתית אצלנו !
כבר לא מעניין ההמלצות ! ולא התעודות או הוותק ! רק הסמיכות לביתו של הלקוח וכשאני חושב על כך פעמיים אני כבר לא מתפלא שכן גם אני הייתי נוהג בדרך זו אחריי שפעם הזמנתי נגר שנראה כמו כבש לעשות לי מטבח בביתי והתפתיתי למחיר זול שבשמחה תקעתי לידו דמיי קדימה לקנות חומר וזהו האיש נעלם נפלתי עם תייש נגחני ובסוף לאחר בירורים וטרדות התברר שהוא גר בערד והמון אנשים כמוני נטולי מטבח עם חור בכיס מחפשים את הנגר שנעלם במדבר טוב בטח הלך להתבודד במדבר כחזרה בתשובה .
ולך תחפש נגר בערד יום הלוך ויום שוב ואם הטרנטה שלי בקושי אגיע עד יבנה עדיף כבר לנסוע לאיקאה בנתנייה ולהביא משם מטבח מוכן מודולרי  .
כולנו יודעים שמעבודות כפיים מקבלים יבלות ! ולא ג'יפ האמר נוצץ שיכול לגבור על הגבעות באזור ערד במרדף אחריי הנגר הנעלם .
ולא שאני מתנגד לטייל בנגב הנהדר של ארצנו אבל צריכים להתפרנס וכנראה שהלקח שלמדתי נלמד על ידיי עוד הרבה אנשים חכמים .
איזו תשובה לשאלה שמטרידה את בעליי המקצוע באיטום שמפרסמים בחוברות שמחולקות בעיר של בעליי מקצוע ולא מודעים לחשיבות מקום המגורים שלהם בשיקול הלקוח לפני שהוא מוסר עבודת איטום לקבלן איטום ,
אז הנה הסוד התגלה פשוט וקל קבלן איטום בתל אביב שגם גר בעיר יזכה לקבל יותר עבודות מקבלן איטום שגר בבאר שבע למשל .
ואני שוב נזכר בגעגועים בנגר שהיה מאוד חביב וביקש רק חצי מחיר מנגרים אחרים שהמחירים שלהם היו פחות או יותר זהים במיוחד כשבאה סערת אובך מהדרום ומקווה שאולי רוח האובך תביא את הנגר הנעלם הסימפטי עם הארון מטבח שלי ככה בכיף כדאי לציין שלא רק שאני גר בתל אביב אפילו נולדתי כילד צחקני עם תלתלים מוזהבים ישירות לחופיי נווה צדק של אז שעדיין הייתה שם רצועת חוף נפלאה וזהו לפני ההמלצות שאני מביא אציין שאני קבלן איטום בתל אביב ואיזור המרכז שגם גר בתל אביב    
   
   
             
 
                    תיקוני איטום לקוי
תיקוניי איטום הוא נושא מורכב בכללותו שלעיתים נוצר מצב שלקוח מזמין עבודת איטום ואולי בגלל התפתות למחיר זול מוצא את עצמו כשבגשם הראשון שוב יש חדירות מים וסימני רטיבות .
וכשהלקוח פונה למי שביצע לו את העבודה אז במקרה הטוב הוא נדחה בלך ושוב ובמקרה הפחות טוב מתברר שאין עם מי לדבר ואותה חברה כבר לא קיימת  .
וזה ידוע מניסיון שאני מתבקש לפעמים לבוא ולתקן את הביצוע הלקוי של איטום הגג שנעשה ברשלנות ולא לפי תקן של איטום גגות ביריעות ביטומניות או איטום בחומרים פוליאוריתנים והכשל בא לידיי ביטויי הן בעבודה רשלנית והן בחומר לא תיקני .
ושנבין בדרך כלל רוב בעלי המקצוע עושים מלאכתם נאמנה ויש לא מעטים בעלי הסמכה ולימוד בקורסים שבשילוב של ניסיון מעשי עבודתם מקובלת ועומדת במבחן הגשמים .
כול איש מקצוע באיטום יודע שכדאי תמיד להיות עם יד על הדופק לגביי חומרים חדשים שיוצאים לשוק לאחר קבלת תו תקן וכרוטינה מקצועית משתכללים תמיד .
ומה גם שלאחרונה יש נטייה חזקה מצד חברות ויצרנים לעבור לחומרים ירוקים לסביבה שיתנו גם מענה הולם לאיטום גגות ולאיטום בכלל .
קרה לי לא אחת להיתקל בגג שהובטח להיות אטום ביריעות ביטומניות ובחלקם הגדול של היריעות לא הייתה הלחמה מלאה אלה רק חלקית בשיטת הזבנג וגמרנו ופה יש אפשרות לבצע תיקוניי איטום ואם התמזל מזלו של הלקוח לפחות הובאו יריעות תקניות שאפשר לרתך ולהלחים מחדש ולהשלים את החסר
במשחות איטום והשלמת יריעות כך שהנזק לא יהי בשמים .
ומפה קו המחשבה שלפעמים יש צורך בתיקוניי איטום על עבודה קיימת שמצריכה שיפור וחוסכת הוצאה מיותרת זמן וטרדה .
בתיקון איטום שנעשה טוב עם התמקדות במקומות שלא רותכו כראוי והשלמות מתבקשות של יריעות חיזוק וכול מה שתורם להשלים את ביצוע תיקוניי האיטום כפי שבאמת צריך אפשר לקבל עוד מספר שנים טוב של איטום הגג שהמערכת שהייתה אמורה להגן עליו חזרה לתפקד בזכות בעל מקצוע מנוסה שעשה כמיטב יכולתו ופעל מתוך ניסיון עבר של ביצוע תיקוניי איטום בגגות

                  תיקון איטום

יש מצבים שתיקון איטום בגג הבית או בקירות ומפגשיי
גגונים לקירות הבית שנעשה בצורה נכונה ומתוך ניסיון רב שנים
בענף תיקוניי איטום- ומתן פתרונות חכמים לאיטום- יוצרים מצב שהבעיה
נפתרת בעלויות נמוכות,וחסכון בזמן וטרחה.
קיימת תופעה בדירות ומשרדים שבנויים במפלס נמוך מרצפת הבניין
של חדירת רטיבות ועובש שרצויי לבצע חפירה עד לגילויי מקור הבעיה,
וביצוע איטום באחת המערכות של מיטב היצרנים בארץ תיתן מענה
טוב לפתרון הבעיה שכן יש לדעת שבכול מקום שהאדמה פוגשת את קירות                                             המבנה נוצר מצב של חדירת רטיבות לתוך הקירות הפנימיים .
והחשוב מכול בבואנו לתת מענה לביצוע תיקון איטום היא כי יש לערוך בדיקה
ולראות מה מצב האיטום הישן .
וישנם בהרבה מקרים במיוחד של בתים ישנים
שאין כלל איטום והדבר היחידי שיכול לפתור את הבעיה היא כבר מעבר
לתיקון איטום שכן יש לחפור עד היסוד ולבצע איטום באחת מהמערכות של
איטום תת קרקעי שיפתור אחת ולתמיד את בעיית הרטיבות בקירות פנים .
במקרה שמתגלה שיש איטום קודם אבל החומר התבלה ויש לחדשו יש לבדוק
היטב מהו החומר הכי מתאים לקיים ולפעול לפי זה ולא להתבייש לקבל הסברים
מהיצרנים או היבואנים שבדרך כלל יש להם את האיש שלהם שמוכן לבוא לשטח
ולתת פתרונות איטום של כול מקרה לגופו .
תיקון איטום הוא בעל משמעויות נרחבות החל בתיקון בהלחמות של יריעות
ביטומניות וכלה באיטום גגות מרוצפים ואיש מקצוע מנוסה ידע לתת את הפתרון
לתיקון איטום שיעצור את המשך חלחולי המים .


             איטום ותיקוני טיח בתקרות אמבטיות
בדרך כלל איטום ותיקוניי טיח בתקרות אמבטיות נגרמות כתוצאה מחדירות מים מהאמבטיה של השכן בקומה העליונה והסיבות לכך הן רבות החל בצינור ניקוז שהתבלה או שההברגות של הזויות השתחררו וכלה בחוסר איטום של חדרים רטובים שמיועד לרצפת האמבטיה ומפה נדרשת עבודת איטום ותיקוני טיח בתקרות אמבטיות .
אבל לא תמיד ואפילו בבתים חדשים יחסית יש את תופעת חדירת מים דרך רצפת האמבטיה אם מחוסר פיקוח או עבודות איטום לא מקצועיות שנעשו בקירות ורצפת חדר האמבטיה דבר שגורם לחלחול המים לתקרת השכן מה שיוצר חיכוכים רבים .
ביצוע נכון של איטום רצפת אמבטייה  בחומר המיועד יפתור את הבעיה אחת ולתמיד עדיף לבצע פעם אחת וטוב מאשר לפרק פעמיים הנה אחת משיטות הביצוע ושימוש בחומר מתאים .
סיקה טופ סיל 107 הינו צמנט אטימה בעל תכונות גמישות שמוקנות לו עקב emodul נמוך ויתרונות של שיפורים הנותנות כושר עמידה בתנאים של רטיבות ומאמצים תרמיים וכשמוסיפים ארג גאוטכני של סיבי זכוכית 160 גר' חוזק המתיחה גודל והמערכת יודעת להתמודד מצויין נגד עומסים שנגרמים מכוחות תרמיים חזקים ,ובמיוחד באמבטיות שהעמידות בפני סוגי מלחים ומי ביוב וניקוז המכילים כימיקלים וקרבונציה היא קריטית למניעת חלחול מים לתקרות שמתחת לרצפת האמבט או המקלחון .
סיקה טופ סיל 107 יש חומר שמכיל צמנט אנטי סולפתי ומפה יש גם את הביטחון למי שאוטם את רצפת האמבטיה במדויק לפי הוראות הייצור שכמובן יש צורך לבצע גם חגורות בטון עם צמנט נקי היקפיות ליצירת מחסום הפרדה למים על מנת שלא יזלגו לחדרים .
כיסויי הצינורות צריך להיעשות כעטיפה ממגנת לפני האטימה שוב בערב צמנט נקי מסיד .
לא אחת קורה שבעקבות חלחול מים דרך תקרות וקירות נוצר מצב שנדרש לבצע  תיקוני איטום וטיח בתקרות וקירות מקומיים במקומות שנפגעו ונשאלת השאלה האם צבעי או אינסטלאטור יוכלו לבצע את תיקוני טיח בתקרות או שצריך להביא טייח מקצועי אז תמיד הכף תינטה לטובת טייח מקצועי שלמד לטפל בתקרות רטובות במיוחד אם הברזלים הקונסטרוקטיביים של יציקות התקרה נפגעו שכן ידוע שהברזלים הנושאים את משקל הבטון בתקרות הוא תמיד למטה קרוב למישור התקרה מקום שרוב המעמס של הבטון נמצא והברזל מתוכנן כך שיספוג את הכובד .
הטוב ביותר לטיפול בביצוע עבודת תיקוני טיח בתקרות בכלל שכן קורה לא אחת בבתים יותר ישנים שנופלים גושיי טיח מהתקרות לאחר שהברזלים הקונסטרוקטיביים חטפו לחות כתוצאה מריבויי שטיפות רצפות בקומה מעל או סתם עייפות חומר שזה נושא אחר אבל אפשר להכליל אותו גם פה כי בעקרון הביצוע הוא דומה ולטייח מיומן שיודע לטפל בחיזוק הברזלים עם החומרים המתאימים יצליח בעבודתו והתיקון יאחז מעמד לשנים רבות .
בדרך כלל שלבי העבודה הנכונים שלמדנו מניסיון של שנים רבות הוא עקרון השלבים המדורגים לביצוע נכון של תיקוני טיח בתקרות וקירות
א. לסתת ולפרק כול גושיי בטון וטיח במקומות הפגועים בלי לרחם כול מה שרופף יש לסלק ולאתר חללים וגושי בטון רופפים עד לקבלת בטונים יציבים ונקיים ולנקות את השטח היטב מאבק
ב.היכן שיתגלו ברזלים קונסטרוקטיביים לחצוב סביב הברזלים בחיצוב עדין וכן סיתות נוסף עד לגילוי מוטות ברזל שלא נפגעו עד לעומק 2 סנטימטר סביב הברזל וללטש עם דיסק חשמלי קטן את החלודה והקורוזיה מהברזלים .
ג. למרוח ללא שהות חומר הגנה MONOTOP-610 /SIKATOR-110ec
אדום ALCRETE/205
ד . לאחר שגמרנו לטפל בשלב הטיפול במוטות הזיון כדאי לחזק את הבטון בחומר שמתאים לחומר שציפינו את הברזלים כגון SIKATOP-122 ALCRETE-160
ה .יש לאשפר בדרך כלל לפי הוראות היצרן שלכול מערכת יש את הנוסחה שלה
ו . אפשר להחליק את השטח לאחר גמר האשפרה בפוליפילייה או ולסייד בסיד סינטטי ולא בצבע אקרילי שזה ימנע קילופי צבע בעתיד 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים