גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


   תיקון יריעות ביטומניות
לעניין תיקון יריעות ביטומניות לא אחת קורה שלקוחות שזקוקים לאיטום גג ביתם נוטים לקבל את הצעת המחיר הזולה ביותר ומוצאים עצמם לאחר תקופת מה עם נזילות ותוך הבית ומתברר לצערנו שהחברה שביצעה את העבודה כבר לא קיימת או שמתנערת ממחויבותה .
אז מה עושים ? יש פתרון והוא זמין למקצוען שיידע לפתור את הבעיה במיוחד למי שהתמחה בכך .
ברוב המקרים מתברר שהיריעה עצמה עומדת בתקן 1430 ופשוט הביצוע של ההלחמות נעשה בחפיפניקיות ועדיין ניתן לרתך בקצוות במקומות שהריתוך לא הגיע אליהן מתחילה וראיתי מקרים שגם ברוחב היריעה אין הלחמה כפי שמתבקש בתקן הוולנטרי 1752 ומפה הדרך אל תיקון יריעות ביטומניות בגג היא לא מסובכת וברצון טוב ומומחיות אפשר לרתך היכן שצריך והיריעות יחזרו לתפקד כפי שנועדו מההתחלה בזמן שירדו מפס הייצור .
ובדיעבד יתכן שחסרות גם יריעות החיזוק המשלימות במפגשיי המישור עם האנכים היו זמנים שבארץ היו נמכרות יריעות זולות שלא עמדו בשום תקן רק מפאת מחירן הזול והשוק הייה פרוץ לחלוטין כך שבמקרה של תקלות כמו שהזכרנו לא הייתה שום אפשרות לתקן כי החומר של היריעות הביטומניות הייה בעייתי מההתחלה .
אבל כיום נאסרה מכירת יריעות ביטומניות לא תקניות ומגרשיי המכירות היבואנים והיצרנים מודעים לכך ובעקרון יש שני סוגי יריעות ביטומניות שהן יותר נפוצות ה S-B-S וA-P-P שהביטומן המשמש כמרכיב עיקרי בS-B-S הוא ביטומן מזוקק , וביריעות A-P-P הביטומן מנושף ( (מחומצן ) כך שכמות הביטומן שנמצאת ביריעות שהיא בנוסף לפעולות האטימה יש והביצוע הפעם של תיקון יריעות ביטמניות בגג ביריעה מצליח.
כושר הידבקות של היריעות הביטומניות לאחר חימום בריתוך הוא מצויין כך שאפשר להלחים את היריעה גם אם עבר זמן מאז שהונחה כשהיא לא מולחמת כראוי .
מניסיון בשטח ברוב המקרים לאחר בדיקה של היריעות הקיימות אפשר להצליח לרתך במקומות שלא רותכו ולתקן ולשפר את יעילות החומר ועם מקצה שיפורים של יריעות חיזוק והלבנת קוויי התפר ובמקרים מסוימים שיפור החיבורים במסטיגום אנו בדרך כלל מגיעים לתוצאות מעולות שההשקעה בביצוע עבודה זו שהיא מזערית ומשתלמת ואין צורך לפרק ולהיכנס להוצאה גבוהה שנית .
החאפרים לא יועילו גם אם ישימו יריעות מוזהבות שלא יעצרו מהמים מלחדור ורק ביצוע נכון של עבודת תיקון יריעות ביטומניות כראוי יביאו לפתרון הבעיה

תיקוניי איטום בגגות מרוצפים


בתיקוניי איטום בגגות מרוצפים ומרפסות יש מצבים שבעליי גגות מרוצפים סובלים מכשל איטומי ומים
מגשם והשקיה מחלחלים לביתם מקבלים דיאגנוזות של לפרק את הריצוף הקיים לאטום באחת ממערכות האיטום המיועדות למטרה זו כגון טורוסיל או סיקה טופ סיל ולגמור בריתוך יריעות ביטומניות שתי וערב שני שכבות שכשלעצמו זה פתרון מצוין ומקובל על מהנדסי איטום ואנשיי מקצוע .
אבל רק הרעיון להיכנס להוצאה אדירה ושלא לדבר על הרעש , הבלגן , ואורך הזמן שכרוכים בעבודה כזו למי שמתגורר בבית מעוררים חלחלה וצמרמורת בלב בעליי הנכס .
פה אני נכנס לתמונה עם מחשבה אחרת שמניסיון של שנים רבות בביצוע תיקוניי איטום בגגות מרוצפים ההצלחה נהדרת ,ומה גם שהביצוע לא מזיק וההוצאה מזערית הצלחתי עם השנים לפתח ולשלב שיטות עבודה שהוכיחו את עצמם מעל לכול ספק של תיקוניי איטום בגגות מרוצפים ממוקדים בנקודת התורפה והכשל של האיטום דבר שנותן שקט לעוד שנים רבות מה גם שאני עם יד על הדופק ואם לא הצלחתי לעצור את חדירת המים מאותם מקומות ספציפיים שטופלו על ידי אין לי בעיה להחזיר את התשלום שקיבלתי . שכן המוטו של תיקוניי איטום מוצלחים הייתי קורא לו כך לא הצלחה לא תשלום שזה הוגן כלפיי הלקוח וטוב בעניי שכך הדרבון להצליח הוא גדול ומה גם שקיבלתי עוד לקוח מרוצה שימליץ עליי בעתיד .
ואם תשאלו מאיפה החוכמה ומהיכן הקסם ? אז הנה התשובה המון שנות ניסיון,ידע מקיף ומעמיק בחומריי איטום ובניין , וכושר הבחנה וזיהויי של הכשלים שנרכשו ביזע , סובלנות , ולימוד נושא האיטום מקרוב בשטח העבודה ומקרוב בשטח הלימודי שמתחדש כול הזמן
ותמיד טוב להיות עם יד על הדופק .

איטום חלונות אור

איטום פתחים בתקרות זכוכית וחלונות אור בבתים זה לא נעים לעלות במדרגות הבית ולגלות דליפות מים שזורמים ישירות דרך חלון האור בבניין שנמצא בקומה האחרונה.
בהרבה בתים שהקבלנים שבנו בזמנו חשבו בדרך זו להאיר את חדר המדרגות בשעות היום דבר נחמד כשלעצמו אבל עם השנים מתעוררת בעיית חלחולי מים מדפנות חיבור החלון לקירות ולעיתים גם מחלוקת השלד של החלונות המחולקים (קונסטרוציית הברזל או האלומיניום)שאנשי המקצוע קוראים לחלוקה זו :שפרוצים .
אין זה סוד שחומריי האיטום המיועדים לאיטום פתחי אור ופתחי חלונות בכלל מאבדים את כושר האיטום אחר תקופת סוף הגמישות האופיינית להרכבם ומפסיקים לתפקד כהגנה באזוריי הפורענות הרגישים לחדירת מים ויש לחדש את האיטום בתום תקופת מיצויי החומר ולרענן את האיטום במיוחד לפני בוא תקופת הגשמים שכן הסיכוי שגם הגומיות נאכלו ממלחים וכימיקלים שנמצאים באוויר במיוחד בערים הסמוכות לים שהמלח מאכל הכול .
על מנת לבצע את העבודה כראוי ולא בחפיפניקיות רק בעל מקצוע מנוסה ומיומן ידע לפתור את הבעיה בביצוע עם חומרים טובים שעומדים בתקנים שכן יש שלבי ביצוע שעם פועלים לפיהם ההצלחה תבוא בגדול .
ראשית יש לסלק שאריות של חומר סיליקוני ישן ולנקות היטב את המקום לאחר מכן יש למרוח פריימר יסוד שכן לכול החומרים התקניים יש את היסוד שדואג להכין את התשתית לקליטת החומר ולחיזוק ההידבקות , לאחר מכן יש להזריק את חומר האיטום המתואם מראש בכמות הנדרשת לפי הוראות היצרן כדיי לקבל איטום מוחלט .
יכולתי להביא דוגמאות של חומרים שאנו משתמשים בהם בהצלחה אבל מהגינות מקצועית כלפי כול היצרנים קשה לומר מה אנו מעדיפים כי כול חומר שעומד בתקן אפשר לסמוך עליו שעבר בדיקות מחמירות ומה גם שלעיתים קרובות יש חידושים והמגוון רב אז יכול להיות שינויים תמידיים כשתמיד נמצאים עםיד על הדופק כשהטכנולוגיה רצה קדימה בצעדיי ענק .
יש הרבה בתים פרטיים שקיימים בהם חלונות אור די גדולים והאדריכל שתכנן אותם ראה בזמן התכנון את אפקט האור ועיצוב החלון שלעיתים הוא משופע או עגול כיד הדמיון הטובה של הארכיטקט או האדריכל מה שמביא תועלת לאיכות החיים של הדיירים אבל דורש טיפול תקופתי של ביצוע איטום פתח חלון האור .
הנטייה היום היא להאיר את החללים אם בבית עצמו ואם בחדר המדרגות ובצדק אני לא מכיר מי שלא אוהב לראות אור מול העניים אפילו שצריך כול כמה שנים לחדש את איטום חלון האור ההוצאה מיזערית לעומת ההנאה מאור חינמי שארצנו משופעת בו בשפע תאמינו לי שזה  יותר טוב מנפט .

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים