גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


 
            
תיקון גג רעפים
גג רעפים נותן מראה יפה לבית ויש העדפה לקבלנים ולבונים להעדיף לקרות את גג הבית שבדרך כלל הוא פרטי ברעפים מה גם שכך נחסכת הוצאה רצינית של יציקת גגות ויש דיירים שמנצלים את החללים שהתהוו תחת הגג ליצירת חדר עבודה מחסן או חדר מנוחה כול אחד וטעמו .
אין ספק שקירוי גג הבית ברעפים נותן טאץ' יפה והרגשה נהדרת של אווירת כפר אפילו שגרים בעיר או ביישוב עירוני
אבל מסתבר שאפילו הגגן הטוב ביותר יכול לפספס מבלי משים את איטום חיבור שורת הרעפים ליד הגיבלים או סביב גגון הקוקייה או טעות של מילימטרים שמספיקה דיה להוות פתח לצרות עתידיות  ולגרום לחדירת מים לתוך הבית פנימה ומביא לתופעה לא רצויה של רטיבות שיכולה להתפתח עם הזמן להופעת נבגיי עובש ופטריות שקשה להיפטר מהן ובחורף האחרון נתקלתי בתופעה שאפילו בגגות חדשים יחסית יש חדירות מים עד כדי הצורך לשים דליים ופיילות במוקדי הנזלות שזה לא נעים , מטריד , ופוגם בהנאה מהשהות בבית .
החורף השנה לאחר גשמים רצופים שנמשכו מספר ימים רצוף הביא איתו גם גילוי פגמים שאולי בגשמים קלים לא צצו אבל בשעת מבחן של ממטרים רצופים ועזים התגלו ליקויים שיש צורך בתיקון גג רעפים מורכב וחכם עם יד על הדופק שהבעיה באמת נפתרה וביצוע תיקון גג רעפים פגע במטרה זיהה את הבעיה ופתר את נושא תיקון גג הרעפים בביתנו .
בבתים קצת יותר ותיקים קורה תהליך של בלאי טבעי רעפים נסדקים או נשברים מרוח חזקה או מדריכה ושבירת רעף בעל מקצוע שעולה  לגג לתקן דוד או אנטנה ומספיק שרעף אחד יזוז ממקומו כדי לגרום לנזילת מים לפנים הבית .  
מקצוען בתיקון גג רעפים מנוסה ועם רצון טוב ידע לזהות את מקור הבעיה  ולא בהכרח ימליץ להחליף את גג הרעפים בבתים ישנים שזו הוצאה די נכבדת  כשאפשר לבצע תיקון שיפתור את הבעיה וייתן לגג אורך שנים נוסף
והמעניין שבבתים שנבנו בשנים האחרונות באזורים שלמים של בנייה עצמית שהפיקוח על נושא איטום גג הרעפים בעת הרכבתו לא הוקפד והתוצאה היא שהדיירים סובלים ויש להם את הצורך לבצע תיקון בגג הרעפים שלהם שלא תמיד מצליח  וכול שנה בגשמים מתעוררת אותה הבעיה של תיקון גג רעפים ומה גם שבגג רעפים אין אפשרות טכנית להפעיל מצלמה לאיתור נזילות והאפשרות היחידה היא עין חדה וניסיון של מקצוען בתיקון גג רעפים                             
 

 
                   איטום גגות רעפים

יש מצבים שיש צורך לבצע איטום גגות רעפים שמיי גשם חודרים דרך גגות רעפים וגורמים לנזקים בבית הן מבחינת רטיבויות בקירות ותקרות והן מבחינת רכוש שניזוק ועוד לא דיברנו על הנזקים הבריאותיים שהעובש , הטחב והלחות עלולים לגרום לתושביי הבית ופה נדרש ביצוע מקצועי של איטום גגות רעפים . כבעליי ידע מקצועי רב של עשרות שנים בנושא איטום גגות רעפים פיתחנו שיטות עבודה ייחודיות לביצוע תיקונים מקומיים שחוסכים בהוצאות מיותרות ונותנים לגג הרעפים שבסך הכול הוא עדיין במצב טוב ארכת חיים משמעותית . ואם זה על ידיי החלפת רעפים שבורים או פגומים או ביצוע תיקונים וחיזוקים לרעפים שהתרופפו מרוחות ותזוזות עם השנים פיתחנו שיטות שנלמדו מניסיון ביצוע בשטח ומה גם שאנו עובדים עם מיטב יצרניי ויבואניי חומריי האיטום וברצון טוב וקצת מאמץ אפשר לפתור את מרבית התקלות שגורמות לחדירות מים דרך גגות הרעפים. ושוב המים המצטברים גורמים לתפרחות העובש להתפשט בנישות גגות הרעפים ומשם במהרה הן עלולות להתפשט לכול חלקיי הבית ואפילו להיכנס לארונות בגדים ומטבחים לכן אנו מביאים גם פתרונות לטיפול בעובש כשהוא עדיין באיבו ויודעים לעצור לבער את העובש אחת ולתמיד. שכן למי שלא יודע נבגיי העובש שהוא חומר אורגני גורמים למחלות במיוחד לאנשים רגישים או אסטמתים , וילדים. למדנו מניסיון לעמוד מול הלקוח במתן אחריות אמיתית לתיקון שביצענו עבור איטום גגות רעפים קודם כול כדיי לקבל המלצה חמה ולהרגיש טוב שהצלחנו לפתור את הבעיה ושנית כול אנו אוהבים את כוס הקפה ולפעמים פרוסת עוגה טעימה שמכבדים אותנו בזמן ביצוע העבודה זה כייף לתת תמורה על כול שקל ולקבל מחמאות והמוטו שלנו הוא לא הצלחנו לא לוקחים אגורה רק על הצלחה משלמים וזה משתלם גם ללקוח וגם לנו שבאנו לבצע עבודות איטום שיש לנו ניסיון רב שנים וידע ספציפי לעבודת איטום גגות רעפים
                                             

           תיקון גגות רעפים

כדי להבין את מקור בעיית חדירת מים בגגות רעפים ולשם ביצוע עבודות תיקון גגות רעפים יש צורך למקצוען שמבצע תיקון גגות רעפים להכיר את נושא עבודתו של מערכות לגגות רעפים ורעפים על כול סוגיהם הן מבחינת סוג הרעף והן מבחינת הכרת קונסטרוקציית הנושאת את הרעפים הקורות הלטות ומערכות הניקוז והאוורור בבואו לבצע תיקון גגות רעפים .
תמיד הייתה בארצנו עוד מקום המדינה וגם לפני שהטמפלרים הביאו את סגנון הבנייה הכפרית עם גגות הרעפים שעד היום יש בכמה מקומות בארצנו
                               
                                       לדוגמא סגנון מבנה טמפלרי עם גמלון משונן

                                        
                                           או בית טמפלרי עם גמלון מעל פתח מבנה
 
 

מטבע הדברים שמצב הבנייה עם גגות רעפים רק הולך ומשתפר ויצרניי הרעפים והיבואנים משתכללים ומביאים מערכות משופרות ויפות ומפה נוצר גם הצורך באנשיי איטום שיודעים ולמדו לבצע תיקון גגות רעפים ומכירים את סוגי הרעפים והמערכות הנלוות סביבם ובבואם לבצע תיקון גג רעפים שבאורח טבעי עם הזמן יש צורך בכך שפה זז רעף מחתול נמרץ שרדף אחריי חתולה מיוחמת או רוחות חזקות בחורף ולפעמים כתוצאה מהחלפת או הוספת אבזר לגג נשברים רעפים מבלי משים ורק כשבאים הגשמים הראשונים חשים בכך .
בארץ פועלים כיום שני מפעלים עיקריים לייצור רעפים
                                  מפעל קוניאל שמייצר רעפים מחרס בטיב מעולה

                                     
                                   מפעל אקרשטיין שמייצר בעיקר רעפים מבטון דחוסבעקרון הנפוצים ביותר הם חמישה סוגים
רעפי בטון הם רעפים מבטון דחוס שנוצקים לתבניות עם מינון מדויק של חומרים והתאמה מושלמת שיוצרת סגירה הרמטית לגשמים ורוחות .
רעפי חרס הם רעפים שנשרפים בתנור ונותנים מענה מצוין לבידוד תרמי וכושר העמידות שלהם נגד מים הוא מעולה .
רעפי שינגלס הם רעפים שמיוצרים בעיקרון של מחשבה מראש למניעת חדירת מים כשהבסיס של רעף השינגלס מורכב בעיקרו מביטומן וזפת והשימוש שלהם הוא יותר לקירוי חניונים מחסנים .
רעפי פח מצטיינים בחוזקם וטובים למקומות שהשיפוע בהם הוא נמוך טובים למי שלא מפריע תיפוף רעש טיפות הגשם שלי אישית זו מוזיקה ערבה לאוזן .
רעפי צפחה רעפי צפחה בעקרון עמידים בכול תנאיי אקלים ומזג אוויר לא משפיע עליהם כלל , רעף הצפחה עשוי מאבן טבעית והמשקל שלו יחסית כבד יותר מה שמצריך קונסטרוקציה יותר מסיבית .
מי שמתמצא בנושא תיקון גגות רעפים אמור לדעת בבואו לתיקון גג רעפים את סוגי הרעפים ושיטות ההרכבה כדי להתאים במקרה הצורך את הרעף הנכון למקום הנכון במקרה של החלפת רעפים שבורים או תיקונם שבגדול יש כמה שיטות כמו למשל גג רעפים עובר מעל גמלונים שהם בדרך כלל קירות בנויים בצורת משולשים שנבנו מעל מפלס התקרה שלפעמים הגמלונים נבנים בשני חזיתות מנוגדות ליצירת גג דו שיפועי .
גג רעפים מתכנס גג רעפים מתכנס הוא גג שהמישורים שלו מתאספים מכול הכיוונים אל מרכז הגג או לקודקוד ראשי ובדרך כלל מי שאוהב מראה כפרי של גג רעפים הולך על זה לעתים שמים שוליים מקורות עץ בולטים החוצה ולפעמים הקרניזים יצוקים מבטון בהיקפם מקצוען שבא לבצע עבודת תיקון גגות רעפים צריך לדעת גם להחליף לאטת עץ שבורה לבדוק אם אין ליקויים בבידוד התרמי לוודא שסביב הפתחים של מערכות האוורור או מפתחים האיטום לא פגום ולדעת להשתמש בחומרים שמתאימים לסוג זה של עבודת תיקון גגות רעפים  

                                     תיקון גגות רעפים ברמת השרון והרצליה


תיקון גגות רעפים מטבעו דורש כושר אבחנה מקצועי של בעל מקצוע מנוסה ומיומן שהצליח לפתור בעיות בנושא תיקון גגות רעפים ומנע את המשך הנזקים כתוצאה מחדירת מי גשמים .ופה באמת הניסיון הוא הבית ספר הכי טוב שכן כול מכשיריי האינפרא לא יכולים לזהות את מקור נזילת המים דרך גגות רעפים . תיקון גגות רעפים שנעשה ביד אמונה מבלי לשבור רעפים נוספים או להגיע לתוצאה לא טובה מחוסר יידע פעולה שרק תחמיר את הנזילות מים דרך הרעפים .
אורך החיים של הרעפים הוא גדול יחסית שכן הרעפים שעברו תהליך כפי שמוסבר בויקיפדיה של שרפת החמר והתהליכים של ייצור הרעפיםהיו מקרים רבים שהגענו לתקן גג רעפים שמחדיר מים לבית לאחר שבעליי הנכס הועמדו בפניי בררה לאחר שנאמר להם על ידיי קודמנו להחליף את כול הגג כאלטרנטיבה היחידה כדיי לפתור את בעיית חלחול המים פעולה שיכולה לעלות בסכומים אדירים והוצאה לא צפויה ופה נכנסנו לתמונה לאחר שזיהינו את מקורות הדליפה ותיקנו ראה זה פלא עם הגשמים שבאו לאחר מכן לא חדרו מים ואפשר לומר שתיקון גג הרעפים עמד בהצלחה בעלות נמוכה .כמה תודות קיבלנו ורכשנו עוד לקוחות מרוצים שימליצו עלינו בעתיד וזה שכר נוסף בנוסף להרגשת הסיפוק המלווה בגאוות המקצוע . עבודת תיקון גגות רעפים דורשת חוש הבחנה לדעת לזהות איפה הפגם ולבצע את תיקון גג הרעפים בצורה מקצועית וזהירה , מיומנות שנרכשת משנות ניסיון רבות של תיקון גגות רעפים .
הרעף מתוכנן בצורת רוכב וכול תזוזה שלפעמים נגרמת כתוצאה מרוח חזקה מאוד יוצרת מצב של חלחול מי גשם , וישנם עוד גורמים החל בבלאי וכלה בטכנאי דודים לא זהיר ופה בא תפקיד המומחה  שידע לזהות את התקלה ולבצע תיקון גגות רעפים בזהירות ומקצועיות ולהחזיר את המצב לקדמותו .  
 

                                           המלצות על קבלן איטום

 

 


  
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים