גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


                                                  ריח טחב ועובש בבית

ישנם דברים בחיים שאין להשלים איתם בשום אופן ואחד מהם הוא ריח טחב בבית או במקום העבודה .
ריח הטחב בבית כידוע במקורו נגרם מלחות מצטברת שגוררת בעקבותיה בנוסף לריח טחב בבית גם עובש סמוי ברובו וגלוי לאחר התפתחותו . עדיף לגור בדירה פחות נוחה ובריאה מאשר  לסבול  בדירה טחובה ! כשבפועל יוצא שהסכנה לבריאות ולא רק לילדים ומבוגרים היא רבה !
ראיתי צעירים ספורטאים שכתוצאה מהחיים בדירה עם טחב בבית סבלו משיעול כרוני ונשימה שורקנית מחוסר מודעות לסיכון מהשינה במקום טחוב עד שעלו על הבעיה ! ובעולם הגדול יודעים זה מכבר שבמקומות שיש טחב ועובש גם האנדוטוקסינים חוגגים וקרדיות האבק פורחות !
ולעולם לא אבין מדוע מי שמגלה שנבגיי העובש חדרו כבר לארונות הבגדים והפעם העובש אינו סמוי רואים אותו בבירור אם בכתמים ירקרקים חומים ואם כתפרחת לבנה שיש אנשים שבחוסר מודעות לא מבינים מה עומד לפניהם וחושבים שעל ידי כביסה או ניקוי הבעיה תיעלם ! אז שלא ! הבעיה לא תעלם ! היא רק תחמיר ותמשיך לגרום לנזקים לבגדים ולרכוש עד כדי חדירה למזרונים והשתלטות על רהיטים .
ריח טחב בבית מעיד על בעיה של חדירת רטיבות שבדרך כלל נגרמת מתופעות קפילאריות ולפעמים מעיבוי אדים פנימי לכן רצוי להזמין מומחה שידע לזהות מהיכן הבעיה ולהמליץ על פתרונות .
יש כאלו ששוכרים דירה שהיא נוחה להם מהרבה סיבות , קירבה למקום הלימודים והעבודה , מחיר השכר דירה מתאים לכיסם , וכולי , ובעלי הדירה שמתגלה בה עובש לא  תמיד ששים להשקיע ,ויצא לי כבר לראות משפחות עם ילדים קטנים שבעל הדירה לא רק שמסרב לתקן את הליקויים אלה עוד מאשים אותם שהם הביאו איתם את העובש והאחריות לכך היא על כתפיהם ! אז לבעל דירה חסר מצפון שנותן לילדים וגם לשוכרים לחיות תחת סכנה וחוסר נוחות אני ממליץ לחשוב שוב ולהתנהג כאדם הומאני ולטפל במיידית ולתקן את מה שנצרך לתיקון .
לי זה היה מפריע אם בדירה שהייתי משכיר היו השוכרים מקבלים בכניסה לבית או לחדרים פגועים ריח טחב ! שאומר שצריך להדליק רמזור אדום לכול בר דעת ! ונקווה שכך יהי בעתיד ושבעלי נכסים יתחשבו בדיירים ומה גם ששמירה על רכוש משתלמת לבעל הנכס לעתיד ומונעת כאבי ראש ותלונות של דיירים .
יש מצבים שריח הטחב שמעיד על הימצאות חיידקיי עובש בגלל הזנחה מתמשכת הוא בלתי נסבל ומהווה סכנה בריאותית חמורה ופה אני לא מעיז לבוא לבדיקה בלי מסכה מיוחדת על מנת לא להיחשף לנבגים וחיידקים נעלמים מהעין אבל בהחלט מזיקים אני מאמין שיבוא היום וגם בארץ יתחילו להבין את משמעות איכות חים בתוך בתים או מבנים שאנשים עובדים בהם ויוציאו תקנים ומערכת בדיקות לזיהוי הסכנות  של עובש וריח טחב במקומות מגורים או עבודה כמו שיש בהרבה מקומות בעולם .
ישנם דברים שאין להשלים איתם בבית או במקום העבודה ואחד מהם הוא ריח טחב אפילו בתחילת דרכו , צריך לעורר את הדייר ולפעול ולא צריך לחיות בעונש אם כבר עדיף לחיות בצריף קטן בערבה מאשר לחיות בדירה טחובה ומעופשת שנבגיי העובש חוגגים בה חופשי על הבר ! גם אם היא נוחה כשבפועל יוצא שהיא מסוכנת לבריאות ולא רק למבוגרים וילדים ויש לעשות הכול על מנת להחזיר את איכות החים המינימאלית לבית שאנו חים בו שהמטרה שלה הוא יועד והיא לתת לנו את הפינה המוגנת שלנו בזכות שאפשר יהי לחיות בצורה סבירה של איכות חיים נורמאלית ומגוננת מבלי להריח ריח טחב  .


                              עובש בארונות  מטבח
בעיות עובש וריח טחב בארונות מטבח באות כהפתעה לא נעימה ובלי הכנה מוקדמת וקשה מאוד להתמודד איתן .
קורה שאתם מנסים לשלוף סיר או מחבת מארון המטבח במיוחד במגרות התחתונות ונתקלים בריח לא  נעים אז מזדרזים וקוראים לעוזרת מוציאים את כול התכולה מנקים עם חומריי ניקוי מומלצים חושבים שנפטרנו מהבעיה ! אבל שלא ! כול הניקיונות והמאמצים לא הועילו וריח הטחב והעובש חוזר ובגדול!
שמעתי כבר על עקרות בית שהזמינו אנשי פוליש לפתרון הבעיה ונאדה ! הארונות  צוחצחו והוברקו ותוך כמה ימים שוב התופעה חוזרת כרוטינה מעצבנת קבועה אז מה עושים ? ומהיכן הפתרון ?
כעת כשכבר מבינים בפני מה אנו עומדים אויב סמוי וערמומי שאוהב מקומות חשוכים ולחים שאולי בחר לשכון בגב הארונות למקום שהגישה אליו היא בלתי אפשרית מבלי לפרק את ארונות המטבח והשיש  שהושקעו בהם תכנון וכספים כי המטבח הוא לב הבית בדרך כלל ומקום רגיש שגם מאחסן מזון .
לא רבים הם בעלי המקצוע שייקחו לידם טיפול בתפוח אדמה לוהט זה ! ובצדק ! כי הבעיה נראית כבילתי פתירה וצריך המון ניסיון בעבודות קודמות של טיפול בהסרת עובש מצטבר מאחורי גב הארונות . ובשביל זה אני כאן ! לעולם לא סירבתי לבוא לייעוץ  לבדוק ולראות אם יש באפשרותי לפתור את הבעיה באזור המרכז אם אני רואה שאפשרי לבצע עבודה מבלי לפרק את המטבח עם האמצעים הידע , והניסיון שעומדים לרשותי אני מרים את הכפפה ! בעל מקצוע טוב שרוצה לעסוק במקצועו צריך תמיד להביט קדימה ולהאמין בעצמו ולעשות הכול כדי לתת תמורה לשרות שהוא מבצע ואם הבעיה גדולה עליו לא להיכנס ולסמוך על המזל , אין פה מזל ! או שביצעת את העבודה במאת האחוזים לשביעות רצון הלקוח או שתיתן לתוצאות לדבר בעד עצמם לפני קבלת התשלום .
ויש המון מקרים שהצלחנו להתגבר על הבעיה מבלי לפרק את הארונות וכול זאת בתנאי שהקינון של הטחב הוא לא מטווח על הרבה זמן אלה בשלבים הראשונים מתי שעדיין אפשר להציל את ארונות המטבח שלפעמים נפגעים ללא תקנה כתוצאה מהזנחה .
כמו שמכונאי רכב טוב יפתור תקלה במכונית ביעילות מהירות ובהוצאה סבירה , כך בעל מקצוע מיומן יוכל לפתור את הכשל שגרם להיווצרות העובש והטחב במטבח  שמאובחנת בדייקנות ופתירה מבלי להיכנס להוצאה של פרוק הארונות ושבירת השיש .
איך אומרים ביתך הוא מבצרך והמטבח הוא הצריח גם לאלו שהם לא בשלנים שפים אבל גם להכין חביתה מקושקשת צריך מחבת ומי רוצה מחבת עם אורחים סמויים שדומים במקצת לאבקת פלפל שחור  ובשפה היותר מקצועית נקראים חיידקיי העובש השחור שאף אחד לא רוצה שיצחקו  עליו בדרכם לבטן שלנו    

                                   חוות דעת מקצועית וייעוץ לבעיות עובש בבית

קורה לא אחת שאנשים קונים בית ועל פניו הכול נראה בסדר הבית מסויד וצבוע והכול תקין וכשמתחילים לגור פתאום עם הזמן מתחילים לגלות סימני עובש במקומות שונים ומשונים החל בקירות ותקרות וכלה בארונות בגדים ובמזוות מזון ארונות מטבח וכולי .
זו תופעה שקשה למצוא לה הסבר וכביכול אין את מי להאשים שהרי כשקנו את הבית לא נראו התופעות של העובש עקב היות הדירה צבועה ונקייה .
אז מה עושים  ואיך פותרים את המשך המגורים בבית שמתחיל לגלות סימנים לא טובים של התפשטות זוחלת של העובש עד כדי כניסה לארונות בגדים ולמקומות שאין גישה כמו גב ארון המטבח שמשם לפתע נודף ריח טחב שלעיתים הוא בלתי נסבל .
ובדרך כלל כשפונים למוכרי הדירה הם תופסים ראש קטן וההיתממות חוגגת ולפעמים אפשר לקבל גם תשובות חמקניות  כמו זו : אולי אתם הבאתם את העובש עם החפצים שלכם ? או שאתם לא מאווררים מספיק את הבית ! כשבתוך ליבם הם כבר מכירים את התופעה מניסיונם בעבר במגורים בדירה הזו ופה באמת הזמן להוכיח שטענותיכם נכונות וריח הטחב שאתם מריחים לא בא מדמיונכם ומה יותר בהיר וברור מחוות דעת מקצועית לבעיות עובש בבית מפורטת ומוכחת בכתב על ידי מומחה לכך .
וראיתי שאפילו בעלי דירות שמשכירים את הדירות שלהם מתעלמים מהבעיה ומנסים לגלגל את האשמה על הדיירים בתירוצים שונים ומשונים כמו אולי אדי הבישול או האמבטיה הם הגורמים לתופעת העובש בבית ! אז מה לא להתקלח או לא לבשל הרי ביתנו הוא מבצרנו ומה הטעם לגור בו בלי להתרחץ או לבשל אפילו בשתיים בלילה ! תרוצי סרק שבבעל הדירה מנסה לחסוך עלויות של טיפול בבעיה על ידי הזמנת בעל מקצוע מומחה לעובש שימצא את שורש הבעיה ויפתור אותה וידע גם לתת מענה הולם להשמדת העובש באופן גורף וטוטאלי שאפשר יהי לגור בבית מבלי להיות שכנים למיליוני נבגיי עובש שקופים אבל מזיקים לבריאות לבגדים ולחפצים כמו ספרים ורהיטים , וראיתי כבר שעון יד עם רצועת עור שנאכלה  על ידי העובש וארנקים שהונחו על השידה בלילה ובבוקר היו עטופים בעובש אפור ירוק בהיר או כתמים לבנים של תפרחות נבגיי העובש .
ויש מקרים רבים של זוגות עם ילדים שנלחמים כול שבוע שבועיים עם ניגובי אקונומיקה ומה לא ! אבל הבעיה שוב חוזרת ולא נעלמת ! 
אז מה עושים החכמים ואיך ממשיכים הלאה כדי לקבל חזרה איכות חיים מינימאלית שמגיעה לנו הן כמשכירי דירה והן כקוני דירה מיד שנייה ? הנכון ביותר לפני ביצוע כול פעולה משפטית היא להביא מומחה לעובש שייתן חוות דעת מקצועית לבעיות העובש בבית  הקיימות והסבר ממצה  כיצד הוא נוצר ומה הדרכים למיגור התופעה ! ואז אפשר להמשיך  ולהגיע לפשרות או להבנות ולפתור את בעיית העובש בדרך מקצועית שאפשר לקבל עליה אחריות ובא שלום על ישראל .
באירופה כבר ידוע שהעובש מזיק לבריאות והוצאו תקנים אפילו מחמירים ובתי המשפט שם פוסקים לטובת הדיירים מבלי עוררין וגם בארץ יש תזוזה להבנה על סכנות העובש וחוות דעת מקצועית וטובה תוכל להכריע את הכף לטובת הצדק של  מי שמשלם הון כשכר דירה ומקבל חברים נעלמים שקופים ובהחלט לא רצויים לשנת הלילה או לצלחת האוכל .
 אז איך אומרים הכה את המומחה והבא מומחה שימציא לך חוות דעת מסודרת ומפורטת מקצועית לבעיות עובש בבית שגם תזרז את הליך ריפוי הבית ושיבה לסטריליות רגילה של בית רגיל בארצנו
                  כיצד להימנע מעובש בבית

על פניו יש אנשים שינם מודעים לסכנה המרחפת על בני הבית שנפגע מתחילת תופעת היווצרות עובש וריח הטחב בבית ומנסים לפטור זאת כלאחר יד .
 וראיתי גם עקרות בית ובעלי דירות שחשבו שעל ידי ניגוב באקונומיקה או חומר ניקוי כלשהו יפתרו את הבעיה אבל לא כך הוא .
העובש מטבעו עקשן ושורד בצורה שלא תאמן וגם נוטה להתפשט ולהתגנב לארונות בגדים ,לארונות מטבח ובכול מיני מקומות בלתי צפויים וקשים להגעה .
כבר דיברנו על נזקיי העובש לבריאות ולחפצי הבית ואין הרבה מה להוסיף על ההמלצה שיש לטפל בדחיפות בתופעות העובש והטחב ולעקור אותן מהשורש ולא לתת לתופעה להתמשך ולהחמיר .
הסיבות להיווצרות עובש בבית הן רבות ומגוונות החל מתופעת עיבוי וכלה מחדירת רטיבות חיצונית פנימה לבית ואפילו אדי בישול או רחצה באמבטיה עלולים ליצור תשתית ראשונית של התחלת העובש שמתרבה במהירות ומתחיל להיות אורח בהחלט לא רצוי בבית .
אם ננסה להבין עוד תופעות אז אפשר להוסיף למשל בדירות קרקע או דירות גן קיימת תופעה קפילארית כתוצאה מגשמים שנספגים בקרקע או השקיית הגינה שאם היסודות לא מוגנים כראוי במערכת איטום נכונה המים מוצאים להם את המקום הכי נוח לחדור לתוך הבית ומשם מתחילה תופעת העובש שדי לחסל אותה יש לאטום ולתקן גם מבחוץ את מקור הבעיה  .
גם בדירות גג שלעיתים מים שמחלחלים דרך המישקים של הריצוף בזמן השקיית אדניות או בחורף והכתמים של הרטיבות והעובש מופיעים במקומות לא צפויים .
ותקצר היריעה מלהכיל את כול הסיבות והגורמים לתופעת הטחב והעובש .ומפה בא הצורך להזמין איש מקצוע טוב שידע לתת חוות דעת ומענה גם לפתרון איטום מקורות החלחול של הרטיבות וגם לחיסול העובש בצורה תכליתית תוך כדי הורדת הכפפות ועמידה נחושה מול אויב שאין לו רחמים שנסראללה לידו אפרוח ואת  זה לא לומדים בטכניון ! רק ניסיון של שנים רבות ולחימה עיקשת  עם מאה אחוז הצלחות יתנו את המענה ההולם .
                  
                           צילום של קיר בבית ששופץ אבל לא טופל מבחינת איטום
 
                               הפסוקאים כתופעה נגררת לעובש בבית

כמקצוען שמתמחה בנזקיי עובש וטחב בבתים הן לבריאות והן לבגדים ולחפצים בבית נתקלתי לא אחת בתלונות של לקוחות בנוסף לתלונות הרגילות של מיגרנות שיעול וסתם הרגשה בריאותית כללית לא טובה  שסיפרו לי על תופעה מוזרה ואפילו מסתורית  של גירוד מתמשך ומציק .
וליותר אלרגיים סימפטומים הגירודים באים בטירוף ואובססיביות 'ומה שהכי מעניין שהגרוד לא בא כתוצאה מעקיצות אלה רק  ממראה חרקים מוזרים ולא מוכרים שרק מי שנתקל בהם עין בעין מכיר את הפסוקאים שגורמים לצרה של הגירוד  ! ואני לא מכיר אף אחד שיסכים לחיות עם חרקים שבאים משום מקום ונעלמים כשמדליקים את האורות בבית אפילו שרוב האנשים לא אלרגיים לתופעת הגרודים הנוכחות שלהם בבית לא נסבלת , ומעניין שכמעט אין מודעות לחרק הפסוקאי שנמשך ללחות ועובש וניזון מהצרה הזאת,
כנראה שיש מקום למדענים לחקור את התופעה ולבדוק לעומק מה מניע את הפסוקאים לקנן דווקא במקומות לחים, בלתי מוארים, ומעליי עובש ומי שלא ראה את התופעה המדהימה בבית שמכיל פסוקאים לא ראה תופעת אילוזיה מדהימה ומהפנטת מימיו ! איך שנכנסים לבית ומדליקים את האור בשניות מאות חרקים שרצים על הקירות והרצפות נעלמים כלא היו .
עד כמה שהספקתי לברר אצל מדבירים ותיקים שמכירים את חרקי הפסוקאים לא ניתן להדביר אותם וגם ניסיונות בהדברת עשן לא תמיד הצליחו הפסוקאים הם חרקים בגודל של בין מילימטר לשניים ומי שסובל מאקרופוביה לחרקים רק למראה הפסוקאים הפיוזים שלו ידלקו במיידית . אז כדאי באמת לטפל בעובש, רטיבות בבית, וטחב כדי להימנע מהופעת הפסוקאים כתופעה נגררת לעובש .
יצא לי להיפגש עם הפסוקאים וגם לבוא במגע ישיר איתם ונאדה לא נעקצתי ולא התגרדתי כפי שכבר אמרנו הם לא משפיעים לרעה על כול אחד .
 בכול  המקרים של טיפול בחום ואש להשמדת נבגי העובש גם הפסוקאים נעלמים לחלוטין ועד היום לא שמעתי על תופעה חוזרת לאחר הטיפול  באש ואנטיפונגוס  .
למרות שאפילו המדבירים המוסמכים לא נותנים אחריות להשמדה מוחלטת של הפסוקאים לאחר טיפול הדברה וזה מניסיון עבר שלהם אז מראש אנו שואלים למה לנו לנסות לראות פאטה מורגנה של חרקים מוזרים ולא מובנים אם אפשר לחסל את הבעיה בעודה באיבה ?
שכן הפסוקאים הם תוצרת של נסיבות שהעיקרית בהם היא חלחול רטיבות לבית שגורמת לתוצאה של עובש וטחב בקירות שעלולה לגרור גם את הפסוקאים כתופעה משנית ולא רצויה שנותנת לפסוקאים תנאי מחיה אידיאלים להתרבות , ומפה אפשר להבין את הכותרת של הפסוקאים כתופעה נגררת לעובש בבית ולדעת כיצד לפעול בחוכמה מול אויב פיקח בעל כושר הישרדות מופלא שקשה להסביר אותו כיום כנראה בגלל  שאינו רעיל ולא מזיק ישירות  אבל הרגשת הקבס והגועל של היותר רגישים למראה הפסוקאים  שווה כול מאמץ על מנת לחסל את התופעה בביתנו גם בשביל האסטטיקה והרגשת הניקיון .
  
לכבוד גד איטומים יצחק ויעקב,                                    
 
ברצוננו להודות לכם מכל הלב על שירות מדהים שהענקתם לנו בדירתנו שבתל אביב!
לא האמנו למראה עינינו כשגילינו, לאחר בדיקה מקצועית ויסודית מטעמכם, עד כמה התפשט העובש במטבח, באמבטיה ובחדרים נוספים. מדובר היה בנגע שלא אפשר שימוש בסיסי בכלי האוכל ובארונות שלא לדבר על סכנה בריאותית של ממש.
 
תודות לטיפול מסור, מקצועי ויעיל, אנחנו יכולות להתנהל בדירה כאילו מעולם לא קרה דבר. עזרתם לנו באדיבות, הוגנות, מומחיות, סבלנות, רוחב לב ונתינה גדולה - אנו אסירות תודה וממליצות בחום לכל אחד לקחת את שירותכם!
 
רב תודות!
בהערכה גדולה,
 
טמיר ושירן ארבע ארצות 14 תל אביב  <tamir.baram@hotmail.com
 
                      
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים