גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


                                      איך בוחרים קבלן איטום
כמו שאמרו החכמים בכול הדורות בשביל לשלוח תפילה אין צורך  במתווכים כמו דפי זהב ! דפי כסף! יצאת חסיד ! ואפילו נולדת קדוש !
כך גם בהגיענו לשאלה איך בוחרים קבלן איטום שיבצע את השרות לו אנו זקוקים על הצד הטוב ביותר תוך הקפדה על רמת ביצוע גבוהה ושימוש בחומרים מתאימים הטובים ביותר שעומדים בתקנים שהוכיחו את עצמם משמעותית בעבודות קודמות ואין צורך להישאר עם הבעיה כרוטינה חוזרת כול חורף או במקרה של נזילה .
קבלן איטום מנוסה עם ניסיון ורצון טוב יודע שככול שחוג הלקוחות המרוצים שלו כך הוא יפרח מבחינה מקצועית ופרנסתו תמיד תבוא בכבוד . אז אם שואלים מה הקשר של מה שכתבתי פה לאייך בוחרים קבלן איטום ? אז יש קשר כי לרגע נכנסתי לנעליים של הלקוחות וחשבתי לי אייך אני הייתי בוחר קבלן איטום לשביעות רצוני ולהיות בטוח שהבחירה נכונה ? קודם כול ההיגיון הכי פשוט הוא לפעמים הכי נכון ויעיל ושוב אני הולך למקורות היהדות עם פתגם שנכון גם לימנו אנו ~ יהללוך זרים ולא פיך ~ מה יותר נכון מאשר לבקש כמה המלצות מעבודות קודמות ולשאול לקוחות שכבר קיבלו שירות הרי ראינו כבר עורבים שהתהדרו בנוצות טווסים לא שלהם וכשצריכים אותם הם נעלמים עם תשובות לאקוניות היום , מחר , מניינה ונאדה ! אין עם מי לדבר והכעס לא שווה את מחירו .                                           
לנו בגד איטומים יש עיקרון מאוד פשוט והוא גם מהווה את המוטו שלנו לאורך כול השנים שזה אומר שעדיף לתת שירות מאשר לקבל עבודה חדשה ואפילו לוותר על עבודה חדשה ולשמור  על הלקוח הקיים  שלנו שיקבל את מלוא השרות ותשומת הלב לה הוא ראוי . איך אומרים ~ שלח לחמך על המים כי ברבות הימים תמצאנו ~ עדיף לפספס עבודות חדשות ולשמר את הקיים דבר שהוכיח את עצמו לאורך השנים כי לקוח מרוצה שולח את החברים והמכרים שלו ושם טוב טוב משמן טוב . ונשאל שוב אייך בוחרים קבלן איטום אמין ומקצועי ואפשר פה לציין עוד שלושה דברים בסיסיים בהחלטה לבחירת קבלן איטום                                                                    
א . לקבל הצעת מחיר מסודרת  שכוללת מפרט טכני מפורט על כול סעיפי הביצוע וטיב החומרים .                                                                             
ב . לבדוק הכשרות תעודות מקצועיות פרוט ניסיון ותחומי התמחות שכן קבלן בעל וותק מין הסתם הוא כבר כמו עץ חסון עם שורשים חזקים שטוב לו במקום שבו הוא נמצא לא התעודות הופכות את האדם לטוב אלא האדם הופך את התעודות שיש לו לטובות וראויות                           
ג . קבלן איטום טוב יש לו גם ספקי חומר טובים שאיתם הוא מתייעץ בקשר לחומרים שהוא עובד וחומרים חדשים שיוצאים לשוק שהתקדם רבות בשנים האחרונות ותמיד אפשר לבדוק אצל הספקים ולקבל חוות דעת על קבלן האיטום ועל הוותק שלו כלקוח שקונה חומרים בקביעות לאורך כול השנים , ותדעו אמון של ספק חומר שווה משהו לקבלן שהוכיח את עצמו עם מוסר תשלומים ורצון להתחדש ולהביא את החומרים הטובים ביותר לעבודתו              
 ד  . המלצות מעבודות קודמות יכולות לתרום בהחלט משקל רב למושג של איך בוחרים קבלן איטום ולא עמודי פרסומת בחברות מסחריות שמי שמשלם להם את דמי הפרסום השנתי בחוברת שלהם או באינטרנט נהפך פתאום למקצוען קדוש עם כנפיים ! טוב לנו אין עוד כנפיים אבל יש כפיים שיודעות את המלאכה וזה יותר חשוב מהפלצנים של דפי פלטינה או יצאת צדיק 
                                                                                                             
 
                                     

                       קבלן איטום
קבלן איטום טוב הוא איש שקודם כול אוהב את מקצועו כקבלן איטום ומוכן לתרום ממרצו כישרונו והידע שצבר הן מבחינת ידע מעשי והן מבחינת חומר לימודי כמו קורסים שמעדכנים את אנשי ענף האיטום ומהנדסי האיטום בחומרים חדשים נוהלי עבודה ותקנים של המפרט הכללי הבין משרדי הספר הכחול כדי להיות קבלן איטום ראוי ומיומן .
אני יכול לדבר רק בשמי כקבלן איטום עם יד על הלב ולומר שאצלי לא קיים המושג של לקוח לא מרוצה ששילם ממיטב כספו לפתור בעיית איטום החל באיטום גגות , קירות ,פתחים , וכלה באיטום מקלטים ודירות גן וגג .
ומפה בא גם המוטו שלי כקבלן איטום עם רצון טוב שעומד מאחורי מילתו לא פתרנו לא שילמת .
שמעתי לא אחת על סירוב והתחמקות מלתת שירות ללקוחות ונשבענו שאצלנו זה לא יקרה .
ובאמת עד היום לא רק שאין תלונות יש שלל המלצות ותשבחות ! וזה לא סוד גדול ! אנו משקיעים , ומשקיעים והתוצאות נפלאות .
להיות קבלן איטום טוב צריך להשקיע עבודה יצירתית , חומרים מעולים שעברו את מבחן התקן הישראלי , והמון רצון להגדיל את חוג הלקוחות ולהיות בין הטובים בתחום שבו אנו עוסקים .
זו לא בושה להודות שיש דברים שאנו לא יודעים במקרים כאלו אנו ממליצים על מי שהתמחה בפתרון לבעיה הנדרשת שכן ענף האיטום הוא רחב ומורכב בכללותו ויש בו הרבה ענפי משנה באיטום , כול מקצוען איטום עם סוגי ההתמחות שלו , יש שמתמחים באיטום ברכות או מאגרים גדולים ! ויש שמתמחים בהזרקות ואיטום יסודות בתים ! ושוב עם יד על הלב גם אני לא מומחה לכול סוגי האיטום מה שאני יודע ויודע ופועל מתוך ניסיון עבר , ומה שלא יודעים מודים וממליצים על קבלן איטום המומחה בתחום ומוכר ביושרו המקצועי .
אז מה אם יש תעודות אוטם מורשה ! ? קבלן מורשה ! יצאת צדיק ! יצאת גדול ! יצאת קטן ! יצאת מתפלל ! נבחרת לנבחרת האוטמים ! זה לא התעודה עושה את המקצוען ! המקצוען עושה את התעודה ! ברצון ללמוד , בהתייחסות ללקוחות שלו וביושרו המקצועי .
הנה על הקיר פה מעל המחשב שלי המון תעודות יכולתי להדפיס ולהציג אבל את מי זה מעניין ? המלצה אחת טובה ואמיתית שווה אלף תעודות כפי שנוכחתי, אז אני באמת נחשב כאספן המלצות וזה נחמד תאמינו שיש לי תעודת אוטם מורשה , ותעודת קבלן רשום עשרות שנים ועוד תעודות מהתחום , אבל הפירות המתוקים צומחים על עצים יציבים ויציבות אהובה עלי .
לסיום נביא דחקה קטנה בסבבה שזה סוד אבל לא יכולתי להתאפק מלגלות אותו : אתם יודעים מי המתפלל לגשם הכי מסור מהלב ? כן ! כן ! קבלן איטום ! כמו שהקשת בענן יוצאת לאחר גשם אז לקבלן איטום טוב יש היענות לתפילתו . טוב ובנינו מה רע לתת פרנסה לקבלן איטום שהביא לנו גשמיי ברכה אפילו אם כמה טיפות יזדחלו להם לביתנו ? לו הפרנסה ! ולנו שפע מים שאנו כה זקוקים להם בארצנו היפיפייה .

        

איטום פתח מרזב
איטום פתח מרזב אחת התופעות הבלתי מוסברות לחדירת מים לאחר שאוטמים גג אם ביריעות ביטומניות ואם בזפת חמה או בחומרים פוליאוריטניים היא ששוב יש חדירת מים באזור יציאת המים אל פתח המרזב למרות שהעבודה בוצעה כראוי עם חומרים טובים ויישום נכון .לכן יש לייחס חשיבות רבה לתיקון פתחי המרזבים שבגשמים הראשונים הרטיבות חוזרת , והיו אף מקרים שבוצעה בדיקת הצפה ובזמן הבדיקה נראה שהכול תקין ורק כששחררו את הפקק שהושם בפתח יציאת מים לקולטן המרזב (סל) חזר החלחול כעין תעלומה במיוחד בתקרות וקירות הסמוכים למרזבים .
ופה נשאלת השאלה מדוע זה קורה ? ומניסיוני רב השנים מקור הבעיה הוא לא מעבודת איטום שנעשתה אלה החלק המוסתר מן העין בחלקו הפנימי של הצינור שעובר דרך מעקה הגג שבדרך כלל זו קורת בטון שבטוח שהצינור הפנימי נאכל עם השנים מקורוזיה והמים חודרים דרך בטון הגג לכול הכיוונים הסביבתיים ומה גם שעם השנים רוב הסיכויים שמהזפת ומחומריי איטום שהצטברו בעקב אכילס זו שלהגג הפתח הוצר ולחץ המים באזור זה הוא גדול מאוד .
ופה המקום החשוב ביותר לטפל לפני התחלת איטום גגות ביצוע תיקון פתחי מרזבים שעל פניו נראה כנושא משני אבל מתוך ניסיון רב שנים זה המקום הבעייתי ביותר שברדת גשמים יוצר צוואר בקבוק ולחץ של מים שמתבטא בקיר הפנימי של הבית אם בנזילות או בכתמים של רטיבות שמתפשטים לכול עבר והתיקון שנלמד על ידינו שעלותו נמוכה פותר את הבעיה על הצד המקצועי הטוב ביותר .
א . יש לפתוח פתח בקוטר של 4" צול כמה שיותר מונמך ממישור הגג
ב . לאטום מסביב עם צמנט הידראולי סיקה טופ סיל 107 - צמנט דו רכיבי פולימרי גמיש למריחה, צמנט אטימה הידראולי חזק ומשוכלל, עמיד בכל תנאיי מזג אוויר, אינו נסדק, חוזק הדבקה מוחלט לבטון, עמיד בכל טמפרטורה ללא שינוי גוון חוזק ותכונות, עמיד בשחיקה, מי ים, מלח, ביוב, עמידות בלחץ מים נגטיבי ופוזיטיבי, לאיטום מקלטים ומרתפים מבפנים ומבחוץ לאיטום בריכות, מאגרים, אמבטיות ומרפסות, לאיטום והגנה למשטחי חנייה לרכב, לצביעת בטונים במבני בטון חשוף לשנים רבות, עמידות גבוה בפני מלחים, פיח קרבונציה, הגנה מושלמת לקירות הבטון ולברזל הזיון, לאיטום קירות לפני חיפוי יבש של אבן או שיש.
ג . להכניס יציאת מים מפח מגולוון (שטוצר בעגה המקצועית) לאחר הייבוש עם שיפוע כלפיי הקולטן ולבדוק שוב אם הוא מונמך יותר ממישור הגג , לאטום עם פלקספז או ש"ע את כול הפתח בקיר היטב מסביב לפניי הכנסת השטוצר בלחץ כלפי החומר כך שהצינור יהי עטוף היטב על ידי החומר ולסגור משני צידיי הקיר
ד. לבדוק את הקולטן אם אין בו חורים קטנים ורצוי להחליפו בחדש מפח מגולוון ולפעמים עדיף גם להחליף את כול צינור המרזב היורד כלפי מטה במקרה שנראה שהוא התיישן .
בדרך כלל אנשי האיטום שהם טובים בתחומם המקצועי שלהם לא ירצו לבצע את העבודה שנדרשת להביא כלים וציוד וללכת לקנות חלקים ויתכן שפה עבודה זו שהיא חיונית להשלמת מערכת האיטום החדשה נופלת בין הכיסאות . וישנם עוד שיטות עבודה לאיטום צינור חלל המרזב היורד כלפיי מטה ומי שלמד יודע .
ולסיום דחקה הומוריסטית : אם אתם לא רוצים שבחורף הקרוב ישוטו לכם דגיי זהב שמחפשים מי יבקש מהם 3 משאלות לב ! ודאו שהפתח יטופל והדגים יחזרו למקומם הטבעי בנהר הירקון הנחמד שלנו

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים