גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


                                       השלכות עובש בבית על בריאותנו
לא אחת אני נתקל עקב עבודתי בטיפול מונע עובש והשמדתו במקרים של פגיעה בבתים ודירות בגלל חוסר מודעות לסכנת העובש בבתים שנמנעו לטפל בתופעת העובש מיד עם היווצרותו ותחילת הופעת הפטריות השחורות שזה כבר שלב מתקדם של העובש כי תמיד יש סימנים מקדימים אם בתפרחות לבנות אבקתיות או כתמים צהובים על הקירות והתקרות שמתפתחים בשלב הבא למה שנקרא בשפה המקצועית לעובש שחור .
השלכות העובש על בריאות כבר נחקרו רבות בעולם  ואין שום ספק שהפגיעה בבריאות נגרמת עקב הופעת כתמי עובש וריח של טחב בבית העובש לא בוחל לקנן בבגדים בארונות מטבח בספריות במקלטים  ובכול מקום שיש לו תנאים נוחים לגדול .
את העובש בתחילת דרכו אפשר לזהות גם על ידי צורתו הפלומתית הבהירה בטרם הפיכתו לשחור .
נבגיי העובש בבית נגוע עובש אינם נראים לעין אפילו אם הם מסתובבים במסות אדירות של מיליוני נבגים אבל כן אפשר לחוש ולהרגיש את ריח הטחב הלא נעים שלאנשים זה יכול להתבטא מיידית בשיעול מיגרנה והרגשה רעה לא מוסברת .
וכפי שאמרנו לתופעת העובש בבית ישנן מספר סיבות לדוגמא : קירות לחים ! מקומות חשוכים ולא מוארים ! לחות שיכולה גם להיגרם כתוצאה מעיבוי פנימי קונדנסציה אבל בעיקרון מפגעיי המים שבאים מבחוץ החל בגשמים ולחות שמצטברת על חלונות וקירות וכלה בנזילות של צינורות מים גלויים או נסתרים בקירות וברצפות ששייכים למערך האינסטלציה של הבית ורצוי ומתבקש לייבש את הנזילות והרטיבות במהירות ולא לתת יותר מיום למים לעמוד מבלי לייבשם , ומה שיכול להמריץ את תופעת העובש הוא קירות לא נושמים , אפשר גם להוסיף עוד מרכיב רלוונטי לעובש בבית של חוסר אוורור במיוחד במטבחים ואמבטיות ויצא לי גם לראות פשוטו כמשמעו שאפילו מזגנים גורמים לעיתים לעובש בסמוך לפתחי הזרמת האוויר וגם בתוך המזגן עצמו יש לפעמים קיניי עובש שקשה להיפטר מהם .
משרד הבריאות בארצנו עדיין לא הוציא הוראות ברורות או תקנים וממחקרים שנעשו בעולם הוכח בברור את הקשר לעובש בבית להתקפיי אסטמה אצל ילדים שקשורה ישירות באלרגיה לנבגיי העובש גם אם הוא סמוי ושלא לדבר על מבוגרים או חולים במחלות כרוניות שהפגיעה בהם היא יותר קשה .
גם אנשים בריאים לחלוטין שחים בבית שיש בו עובש עלולים להיפגע במיוחד למי שרגיש יותר ובכול מקרה הבריאות היא הדבר החשוב ביותר בחיים ואין להקל ראש בהופעת העובש אפילו כשרואים את הסימן הקטן ביותר בהתהוותו .
ידוע למדע על חיידק שבא מעובש ASPERGILLUS אספרגילוס הוא חיידק שידוע כגורם זיהום ריאתי וגם STACHYBOTRYS סטקיבוטריס ידוע כמפגע קטלני .
יש ארצות במערב שהתחילו ליצור תקנים ובדיקות במיוחד למבני ציבור שעוברים בדיקות תקופתיות וכשמתגלה בעיה מזמינים בעלי מקצוע מומחים לטיפול בעובש לפתירת הבעיה מבלי לחכות שתהיי התפשטות וגידול בזיהום האוויר .
עובש בבית שיש אנשים שסבורים בתום לב שעל ידיי ניגוב באקונומיקה או צביעה וציפוי בחומר כול שהוא שמבטיח ניסים ונפלאות יוכלו להיפטר מהבעיה ! ולא כך הוא העובש הוא אויב ערמומי וחסין ומפה בא המונח מומחה לטיפול בעובש שמכיר את שיטות הטיפול הנכונות ושיידע קודם כול לזהות את מקור הבעיה כפי שהזכרנו קודם ולבלום ראשית את חדירת הרטיבות מבחוץ לפנים הבית  בשיטות שהוכיחו עצמם  ורק אחר כך לטפל בהשמדת נבגיי העובש בתוך הדירה וסילוקו לחלוטין .
יש לקוות שהציבור יתחיל להבין את משמעות המילים של השלכות עובש  בבית על בריאותנו ויידעו לטפל בזמן אמת והכי רצוי להזמין מומחה בעל ניסיון בתחום עם רקורד של המלצות והצלחות מלקחות קודמים 
 
               
                           מניעת עובש בבית

עובש בבית הוא אויב שלא נכנע בקלות ויעידו על כך אותם שחשבו שניגוב באקונומיקה ספוגה במטלית תפתור את הבעיה באחת ותיצור מצב של מניעת עובש עתידית ולתדהמתם לאחר תקופה קצרה העובש חזר בגדול יותר מחוסן ויותר מאיים . יש בחיים דברים שאסור להזניח אותם ואחד מהם הוא מניעת עובש בבית ללא פשרות וללא עיכובים ! יש עובש ! יש צורך לחסל אחת ולתמיד יש דברים שלא משחקים איתם ואחד מהם הוא פולש נסתר ורצחני כמו חיידקיי ונבגיי העובש שכושר ההישרדות שלהם מדהים ורק שרפה בחום מרוכז ולאחר מכן במערכת פעולות וחומרים שהוכיחו את עצמם משמידה אותו לחלוטין .
ראיתי כבר שעובש שחדר לארונות בגדים עשה שמות לבגדים לתכולת הארונות וכדי לסבר את האוזן גם כביסה בהרתחה או ניקוי יבש לא מצליחים לגבור על העובש ויש צורך להיפטר מהבגדים הנושאים בחובם סכנה בריאותית ולבצע הליך חיטוי לארונות ולפעמים גם לקיר שמאחורי הארון ששם עיקר הבעיה .
במאמרים קודמים ניסיתי להסביר על תהליך היווצרות העובש ודרכים למניעתו אבל הפעם לאחר שראיתי מקרים קשים של התפשטות מהירה של עובש בבתים החל בחדרי שינה וילדים וכלה במטבחים וארונות ואפילו בתוך ספריות             
                                        מאמר שפורסם במעריב מיום 26-7-2010
תעלומת מותם המסתורי של השחקנית האמריקאית בריטני מרפי ובעלה התסריטאי סיימון מונג'אק קרובה לפיצוח, ונראה שגם גדולי התסריטאים בהוליווד לא יכלו לכתוב סוף טרגי כל כך: פטרייה קטלנית שנגרמה מעובש בדירת הפאר של השניים בהוליווד היא הסיבה למותם של השניים - כך מעריכים כעת חוקרי משרד הבריאות בארצות הברית.

                           
                                                                     
במצבים שיש אפילו רק התחלה או סימנים להופעת עובש יש לפעול מיידית ולעשות הכול על מנת שהתופעה לא תתפשט ותחמיר העובש לא יחלוף מאיליו אלה רק יחמיר ופה בשפה הכי יפה לא יתפוס הפתגם ששגור על רבים וטובים מניינה אז אין מניינה ! היום ואפילו כעת לדחות דברים פחות חשובים ולהתייחס לדבר הכי חשוב בחיים שהוא בריאותנו . שלכם יעקב מגד איטומים                                                 
 
הסוף לעובש

הסוף לעובש איזה מילה יפה הסוף לעובש שאני קורא בפרסומות שמבטיחות שהנה אם תשתמשו בחומר זה או אחר עם ריח שושנים או בציפוי נושם מים ופולט אויר אז על בטוח שיבוא הקץ לעובש .
טוב חבל שאין לי שפם שכן הייתי יכול להרביץ חיוך נחמד מתחת לשפמי ולהוריד את הכובע בפני החכמים שחושבים שהחומר זה או אחר יביאו את הסוף לעובש .
כמקצוען איטום ואיש בניין ותיק הספקתי לראות ולטפל בתופעת העובש מכול זווית אפשרית החל בכתמי עובש מקומיים וכלה בהתפשטות בכול אזורי הבית ולפעמים חדירה לארונות בגדים ומטבחים ובאמת כשהעובש מתפשט בלי הגבלה קשה לשים סוף לעובש על כן רצוי מאוד לטפל בהשמדת ומניעת העובש כמה שיותר מהר שיעשה טוב גם לבריאות וגם לחפצים ובגדים בבית שלצערנו מה שנפגע בעובש במיוחד בגדים הולך לפח ומפה בא הצורך לפעול להקץ לעובש.
כבר דובר ונעשו מחקרים שהוכיחו את הסכנות שיש בנבגי העובש וציינתי זאת לא אחת שבראש וראשונה העובש מזיק לבריאות גם אם לא רואים את הנבגים עין לעין אבל הם הנגיפים כן רואים ואוהבים לחדור לגוף האדם ולא משנה להם אם הוא ער או יושן זה טבעם ומטבע הדברים שיש להחזיר מלחמה שבא אנו חייבים לנצח ולשים את הקץ לעובש אחת ולתמיד .
אין טעם למרוח חומר כלשהו ולא משנה מה טיבו ומה הוא מבטיח עד שבסיס יסוד הבעיה לא נפתר לא יעזור כלום תופעת העובש תחזור כבמטה קסם ובאמת לא כדאי לשחק עם בריאותנו .
ברגע שיש החלטה שאנו באמת רוצים לשים קץ לעובש יש לטפל קודם כול בסיבות ולמצוא את נקודות התורפה שגורמות להיווצרות פטריות עובש , ורק לאחר פתרון הבעיה שיכולה להיות ולהיווצר במספר מוקדים , אפשר יהי לגשת להשמדת העובש במקצועיות ולנו יש גישה קצת אגרסיבית אבל עובדת מצוין , קודם כול טיפול בלהביור עם דיזה מיוחדת מרוכזת לאש שעוד לא נולד הנבג או פטריית העובש שיוכלו לעמוד באש מרוכזת מועילה ומחטאה , ורק לאחר מכן עוברים לשימוש בחומרים וכלים המיועדים לפתור ולהביא באמת לקץ העובש בצורה מוחלטת .
ועוד לא נולד נבג עובש שלא יברח לעולמים רק מלראות את להביור האש עם הדיזה האימתנית
 

הכי חשוב לא להשאיר מוקדים של נבגים לא מטופלים כי ממוקד קטן תבוא שוב התפשטות גדולה .
הסיבות לקיום עובש בבית הן מגוונות החל בגשרי קור וכלה בתופעות קפילאריות במיוחד בדירות צמודות קרקע ודירות גג , וכולנו כבר יודעים שחוסר אוורור תורם לא במעט לתופעת קונדנסציה (עיבוי) ואפילו מזגנים יכולים לשמש במקרים מסוימים כקטליזאטורים להתפשטות העובש .
ושוב לפני שמתחילים לפעול לשים את הקץ לעובש יש לפעול מכול ההיבטים שימנעו את תופעת העובש באופן יסודי ויעיל ולא להתעצל במקרה שיש התפשטות לתוך ארונות הבגדים יש להוציא הבגדים ולא להחזירם במצבם הנוכחי ולטפל בפנים דפנות הארונות וקיר עיקרי , כולל אפילו בדלתות עצמם ליתר בטחון ולאחר ביצוע הפעולות הללו אפשר יהי לומר ברוך שפטרנו הנה בא הקץ לעובש ולאפשר למקצוען שהזמנו להנפיק תעודת אחריות ברת תוקף לתקופה סבירה שבא יציין את סוג העבודות החומרים והפעולות שנעשו כדי להביא את נקודת הסיום של הסוף לעובש בביתנו    

עובש בקירות
עובש בקירות הבית מביא איתו תסמיני אלרגית העובש שהם תופעה שכיחה למדי.
גם בבתים שבהם מקפידים לנקות אולי יישארו קצת נבגי עובש באוויר.
אם מישהו מבני המשפחה מראה סימנים של אלרגיה לעובש זה אומר שיש כמה נבגי עובש בקירות שמסתובבים בשטח. האם אנשים מסוימים נוטים יותר לפתח תסמיני הרעלת עובש ? עובש באוויר היא סימן בעייתי משום שהוא לבדו יכול לגרום לבעיות בריאות אצל אנשים מסוימים. ילדים שיש להם סימני הרעלת עובש ואת הסימפטומים יכולים לחלות אם הם חשופים בשטח שבו הרעלת העובש גדולה. גם אם אתם לא שייכים לקבוצה זו של אנשים אשר רגישים לעובש הרעלה , אפשרי עדיין לפתח סימפטומים לבעיות נשימה .
בניי אדם שנפגעו במשך כל השלב המוקדם של החשיפה הסימנים של אותות הרעלת עובש כוללים : קשיי נשימה , נזלת , ושאר סימני אלרגיה נפוצה.
אם יש הרעלת עובש, חשים כאב ראש והסימנים עלולים להיות כאבי ראש שבניגוד למיגרנה גורמת גם לבחילה , ואזוריי האף סתומים .
המחלה מלווה פריחה כמעט תמיד ויתכן שאלו הסימנים של הרעלת עובש .
כשאני מוזמן לייעוץ במקרים כאלו אני ממליץ כדבר הראשון והמיידי לטפל קודם בנושא עובש בקירות הפנימי ! ורק לאחר הסרת הסכנה למצוא פתרונות לגורמים שהביאו את הבעיה.
לאבחן את העובש בקירות ולפעמים בתקרות ואפילו בתוך ארונות ,מזגנים ,בבוידעמים ואיפה לא בעין חדה ולזהות את האלמנטים החיצונים שגורמים לתופעת העובש להימשך שכן אפילו מצלמות תרמיות מתקשות כשיש בעיית עובש בקירות שמתפשט בכיוונים שונים והמצלמה התרמית יכולה לזהות הצטברות מים אבל לא תיתן מענה לעובש שמופיעה ללא אזהרה במקומות שלכאורה אין בעיית סדקים חיצונים או כול סיבה להצטברות עובש בקירות ולחות בחדרים פנימיים בדירה .
בקומות הקרקע לפעמים בעיית העובש נוצרת מעליית מים קפילארית ! ובקומות הגבוהות יתכן שגופים זרים על הקירות כגון מזגנים , מתליי כביסה אדניות , רובע סדוקה בקירות אבן וכולי .
ישנם גורמים נוספים שגורמים לעיבויי (קונדנסיה)כמו חוסר אוורור, מזגן שאינו מכוון, ואפילו מכונת כביסה או בישול יתר יכולים לגרום לתופעה להמשך .
יש פתרונות לכול בעיית עובש בקירות לפעמים הכנסת וונטה לחדר אמבטיה או למטבח פותרת את הבעיה והיו מקרים שהגדלנו חלונות בחדריי השירותים דבר שפתר את הבעיה שכן הסירקולציה של חילוף האוויר השתפרה . ולסיכום ככה בשביל הכיף נפצה את הכותב בסנדוויץ' בסגנון גבינת רוקפור שאני כה אוהב למרות שהיא עשירה בעובש כחלחל ומגניב טוב מה שטוב לצרפתים טוב גם לישראלים עמלים במיוחד אם אנשי מקצוע במניעת עובש בקירות ובבית .      

השמדת והסרת עובש בבתים

עובש כתוצאה מרטיבות , לחות ועיבויי (קונדנצייה) יכול להיווצר מהרבה סיבות ואפשר להביא תיאוריות מפה ועד הירח למה זה קורה , אייך זה קורה ,ולמה דווקא לי בבייתי ? אפשר להביא הסברים מדעיים די מדויקים על טיב העובש ממה הוא עשוי ודרך ההתפתחות שלו , אבל אנסה להיכנס לנעליים של מי שסובלים מתוצאות העובש בבייתם החל בכתמים על הקירות וכלה בהתפשטות המזיק לתוך ארונות הבגדים שהם משמשים כחממה נפלאה לנבגיי העובש .
קיימת שכיחות גם שהעובש מתנחל בתוך מזגנים ותעלות פנימיות והוא מתרבה במינונים אדירים וכול הדלקת מזגן אפילו בקייץ גורמות לו להתפרץ לחלל הבית ושנבין זה מיליוני חיידקים שבועטים שאין שום ספק שאפילו בני אדם חסונים נפגעים מבחינה בריאותית .
פה המקרה שיש צורך לטפל בדחיפות בהשמדת והסרת עובש מיידית ולא לחכות ולקחת סיכון .
גם מכונות כביסה ומייבשים תורמים לא מעט לתופעה שהם משנים את אחוזיי הלחות בבית כשהם מופעלים , גם בישול על אדים ובישול בכללותו אפילו בישול של עקרת בית אשת חיל שמכינה מטעמים ממתכונים שעברו בסוד מאמא לבת שמצדיקים את מחמאות יושבי הבית אבל גם מביאים את תופעת העיבוי במצבים שאוורור במיוחד בחורף שהכול סגור חסר .
אז מה עושים ? מזמינים בעל מקצוע עם יידע וניסיון בטיפול השמדת והסרת עובש בבית שיוכל להתמודד עם בעיית העובש בכול האספקטים הקיימים שידע לתת פתרונות כול מקרה לגופו החל באיטום חיצוני של הקירות או הגג וכלה בטיפול פנימי עם כלים ותכשירים שמתאימים למצבים אלו ולהסביר מניין העובש מגיע ולהדריך מה לעשות כדי שלא יחזור וליצור מצב של השמדת והסרת עובש בבית .
לטווחים ארוכים כדאי ללמוד איך לארגן את הבית אפשר בפעולות קלות יחסית לשמור על אוויר טהור בבית פשוט כשיש מודעות להכניס לבית מד לחות ובדוק מדי פעם את אחוזיי הלחות שלא יעברו את ה 50% וגם אם איש האיטום פתר בעיות חיצוניות כמו עצירת תופעות קפילאריות במיוחד בדירות צמודות גן, וילות , קוטג'ים ואפילו בדירות גג או איטום קירות חץ ותיקון גגות הנכון הוא שישאיר הסבר והדרכה מה עושים לעתיד על מנת שתופעות העיבוי לא יחזרו .
היו מקרים שבאו מומחים לאחר שבני הבית הרגישו בריח טחב באוויר ולא יידעו את הסיבה לכך שעל פניו לאחר הבדיקה הכול נראה בסדר ומסתבר שהבעיה הייתה בתוך המזגן שצבר עובש עקשני שרק פרח והתפתח להחריד וסיכן את בני הבית .
יש פתרונות גם לבעיית עובש במזגן שבהמשך אתאר מה צריך לעשות .
אפשר להגדיר את תופעות הלוואי שהרטיבות גורמת והסבר קצר על איכות האוויר בבתים .
מים עומדים ללא פעולה הם אחת מהסיבות ליצירת תרכובות אורגניות נדיפות שנגרמות כתוצאה מפעילות היפר אקטיבית של חיידקים כתוצאה מלחות מתמשכת , ומי שנכנס פעם למקלט או מרתף שסובל מהתופעה יוכל מיד להרגיש את ריח הטחב המעופש שבריכוזים גבוהים עלול לגרום לגירויים , כאבי ראש וסחרחורת , ויש תרכובות אורגניות של עובש וטחב שהן בהחלט מסוכנות .
נבגיי העובש שמתפתחים בכיף בכול מקום שיש לחות יחסית גבוהה ונוצרות מושבות של בקטריות איך אומרים ~חגיגה בצבעים~ של רעלנים מטבוליים מייקטוקסינים ושלא יטעה אתכם הסינים בסוף גם בסין הסינים נפגעים מעובש כאחד האדם המייקוטוקסינים שחודרים לגוף האדם מתחילים בחגיגה על חשבון הבריאות שעדיף לנו להימנע מכך ,כושר ההישרדות שלהם הוא מדהים לכן יש לוודא קטילה מוחלטת של העובש בידיי מקצוען אמיתי בנושא השמדת והסרת עובש בבית        

            מניעת עובש בבתים

עובש כשהוא צץ בבית או בדירה מטבעו שהוא לא שואל אף אחד ואף גורר איתו סכנה שאין בה שום ספק הן לבריאות והן לרהיטים בגדים וציוד בייתי . עובש שבא לבית הוא אורח לא קרוא ובטח לא רצוי ועל כן יש לעשות ככול יכולתנו לטיפול מניעת עובש בבתים ולא יעזור פתרונות הניגובים באקונומיקה שעקרות הבית בדרך כלל מבקשות מהבעל לנגב מהקיר כי עובש בא מסיבה כול שהיא ועד שלא נדע את הסיבות שגורמות להיווצרות העובש לא יעזור כלום , וחבל לבעל לקבל יבלות אקונומיקה על לא עוול בכפו . עובש הוא אויב מספר אחד במיוחד לילדים ולמבוגרים אבל הוא עלול לפגוע גם באנשים חסונים אין לא כושר אבחנה ולכן יש לטפל במיידית למניעת עובש בבתים שהם גם מבצרנו ומטבע הדברים אף אחד לא רוצה פולשים בביתו וידוע שנבגיי העובש הם פולשים ערמומיים ובשלבים הראשונים של התפתחות נבגיי העובש הם אפילו לא נראים לעין בלתי מזוינת . ישנם הרבה סיבות להיווצרות העובש בבית במיוחד על קירות שסופגים לחות מאחת מסיבות אלו למשל חדירת רטיבות דרך קירות חיצוניים שאין להם ציפויי הגנה ולפעמים סדקים או קירות נקבוביים שמספיגים את המים והלחות ישירות לתוך קירות פנים של הבית . ישנם עוד סבות רבות ולכול מצב של הצטברות עובש ויש לגלות את הסיבה ולבצע את פעולת מניעת עובש בבתים . לפעמים זו יכולה להיות סיבת חוסר אוורור או גשריי חום וקור שיש להם כיום התייחסות בתקן הישראלי 1045 לאלמנטים קונסטרוקטיביים בתוך הקירות כמו עמודים וקורות קישור שעלולים לשמש גם כנקודות תורפה לתופעת העיבוי (קונדנסציה) . כשבאים לפתור את אחת מהבעיות של העובש בכללותו עם ניסיון וידע בשימוש חומרים למניעת עובש בבתים ודירות כדוגמת אנטיפונגוס או פונגיצ'ק וסיום בצביעה במערכת שעומדת בתקנים למניעת עובש בבית ,
אולם החשוב ביותר היא לפתור קודם את סיבת כניסת העובש שהופיע בבית ורק לאחר שהכול טופל החל באיטום קיר חיצוני וכלה לפעמים בצורך בחפירה תת קרקעית בבתים צמודיי קרקע .
העובש בנוי מאורגניזם שמתרבים במהירות עצומה ויכולים לגרום למחלות והרעלה כשהאורגניזם יוצר אנטיגנים ואלרגנים .
המושג נבגים קשור לתופעת העובש שפוגעת כפי שאמרנו קודם בלוקים במערכת החיסון ובכלל בניי הבית , ולכן יש לבצע במהירות ויעילות טיפול מניעת עובש והשמדתו הטוטאלית . אנסה שוב לתאר את התופעה כשהאוויר בבית נמצא במצב רווי נוצר מצב שהאדים הופכים לטיפות מים בעיקר בתקרות וקירות וכך נוצרים התנאים להופעת הבקטריות , כתמים של ריקבון,פטריות ועובש . ברוב המקרים בהוצאה לא גבוהה אפשר לתקן את הליקויים וליצור מצב לעתיד של מניעת עובש בבית בטיפול נכון ומקצועי להסרת הסכנה שהיא מיותרת לחלוטין וכדאי שכולנו נהייה מודעים לה ולעשות את נמאמץ למניעת עובש בבתים  


          הסרת עובש מקירות

הסרת עובש מקירות לתמיד וטיפול נכון ויסודי למניעת חזרתו היא פעולה שאין להתעלם ממנה ופה מומלץ בכול מקרה ומצב לא להשתהות ולהזמין מומחה מקצוען שידע לפתור את הבעיה קודם מבחוץ לאיתור מקור חדירות הלחות והרטיבויות לבית ואחר כך בתוך הבית לבצע את כול הפעולות הנדרשות עד הפרט הקטן ביותר שיתן מענה להפסקת תופעת עובש בקירות .
העובש מטבעו נוטה להתפשט בבית על הקירות תקרות ומצליח גם לחדור לארונות המטבח ולארונות הבגדים .
העובש בבית הינו נגע שקשה להיפטר ממנו וראיתי מצבים בבתים שעובש שלא טופל בזמן התפרס על כול הבית וגרם לנזקים לרכוש ולבריאות במיוחד בבתים שחיים בהם ילדים ואנשים עם מערכת חיסון חלשה . העובש נגרם כתוצאה מחדירת רטיבות ומים מקירות חיצוניים או מגגות דולפים .
כעקרון אפשר להיפטר ולהסיר עובש על ידיי שימוש בחומרים הנכונים וביצוע איטום ותיקון הליקויים החיצונים שגרמו לתופעה על ידיי שילוב של מיגון שיטות שנלמדו תוך כדיי עשרות שנות פעילות בתחום האיטום במיוחד הניסיון שנרכש בנושא הסרת העובש.
הנה מיקרוב עובש שנס על נפשו כשרק שמע את המכונית שלנו מתקרבת
הקשר השוטף עם יצרניי חומריי איטום ובנייה שיודעים היום לתת מענה מתאים בחומרים להסרת עובש ולמניעת חזרתו בעתיד .
לא הייתה בעיית עובש שלא הצלחנו לפתור ופה משחק לידנו הפתגם האומר –אין חכם כבעל ניסיון- אפשר גם להיכנס להסברים טכניים ואתן תאור שאני מקווה לא מעייף וקצת משעמם אבל לא עולה לי בראש כרגע שום בדיחה עסיסית ואני יתר מאזין טוב שיודע לצחוק מאשר המספר כול איש ותחום התמחותו ואני אחד מהעובדים בענף האיטום שמאוד אוהב וגאה במקצועו.
טוב אחריי שגלשתי קצת אמשיך ובקצר: יש מצב שהעובש שהוא מורכב מנבגים המהווים שלב במחזור החים של הפטריות והמושג נבג קשור מקושר למחלות הנגרמות על ידיי חיידקים , הנבג הוא תא שצבעו אפור תחילה ובהתבשלו נעשה צבעו שחור וזה הסימן לתהליך ההתפשטות שלו , לפעמים הסיבה להיווצרות עובש היא מתופעה שנקראת עיבוי(קונדנסציה)והיא תלויה במידת הלחות בביתנו האוויר בביתנו נושא אדי מים מוסתרים מין העין וכשעוברת הלחות אחוז מכסימלי נוצר עיבוי שגורם ליצירת טיפות מים שנדבקות לקירות ותקרות החדרים דבר שיוצר בהמשך את תופעת העובש שכרוטינה קבועה מתפתחת וגורמת לנזקים לאנוש ולרכוש .
וכאיש מקצועי ותיק למדתי לזהות במבט חד את הבעיה שאפשרי לבצע תיקון מקומי בקיר חיצוני או בגג הבית ולפתור קודם את בעיית חלחול המים ובבד בבד לתקן ולבצע את פעולת הסרת עובש הפנימי לחלוטין תוך כדיי מתן אחריות שהתופעה שלא תחזור על עצמה ,
והחשוב לצבוע ולטפל בקירות בחומרים המתאימים כך שכשהעבודה מסתיימת נשאר טעם טוב ללקוח מקירות צבועים מתוקנים ונקיים מכתמים שחורים ואפורים ואפילו מריחות הטחב שנעלמים כלא היו ואפשר לחזור לחיים בבית בריא שלפעמים פעולת הסרת העובש מקירות שביצענו תוך מתן אחריות שהעובש הושמד לחלוטין וככה על המזל מתמלא גם הבית באנרגיות טובות ואין לנו יותר אויב בלתי נראה לעין שהנזק הבריאותי שהוא יכול להביא אינו שווה לחכות אפילו דקה  
   


      עובש במטבח
עובש במטבח יכול לנבוע מכמה סיבות , ואם נוריד את סיבות כניסת רטיבות דרך קירות חוץ או חלחול
מים מדירת השכן מלמעלה האפשרויות מצטמצמות ויתכן שהסיבה העיקרית של עובש במטבח היא בישול
וחוסר אוורור מתאים ותופעת עובש במטבח די נפוצה בבתים שפתחי החלונות קטנים מהמוצע ואין מודעות
שיש צורך לטפל בבעיית עובש במטבח .
אין צורך לתאר את הסכנות שעובש במטבח גורם להם החל בפגיעה ישיר במזון וכלה בסכנה בריאותית חמורה לסועדים ולכול מי שעובד במטבח .
יש מגוון פתרונות וכול מקרה לגופו אנו התמחינו בבעיות עובש במטבח ,ואין לנו בעיה לבוא לייעוץ ראשוני
לא מחייב באזורי המרכז ללמוד את בעיית עובש במטבח ולהציע פתרונות למיגור תופעת העובש במטבח
כותב המאמר הקצר בלי סיבוכי נוסחאות קצר ולעניין למי שזמנם יקר ומחפשים את תמצית הדברים .
יעקב מגד איטומים

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים