גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


עבודות איטום ממוקדות


אפשר להכליל בנושא עבודות איטום ממוקדות מגוון של שיטות עבודה , חומרים ומטרות ופה נתייחס לבתים ומבנים קיימים שנדרשים מדי כמה שנים לרענון עבודות איטום החל בבתים צמודי קרקע וכלה בדירות גג ובניינים משותפים .
אם נתייחס הפעם לעבודות איטום ממוקדות שנועדו לפתור בעיה מקומית ולתת טווח עמידות נוסף למערכות איטום קיימות או לצורך מניעה מוקדמת וביצוע עבודות איטום ממוקד במקומות שנחלשו כעבודות אחזקה שוטפות לפני בוא הגשמים דבר שישמור על מערכת האיטום בשלמותה כדי שתוכל לתפקד לעוד כמה עונות .
אפשר להתחיל באחד המרכיבים העיקרים של ענף האיטום שהוא איטום גגות ולהמשיך בעוד סוגי איטום שנדרשים על מנת לשמור ולתחזק את הבית ולהיות ערוכים לעונת החורף שעוד מעט תדפוק לנו בדלת ולא רק לקומות הגג אלה גם ליתר חלקי הבניין או הבית החל ממרתפים ,קירות סדוקים , גגות רעפים , וכלה בחלונות ומפתחים .
נתקלתי לא אחת שדווקא בקומות הביניים צצות כבאורח פלא כתמי רטיבות לא מוסברים שרק עין חדה ומקצועית תוכל לתת מענה ולפענח את מקור הבעיה ולתת פתרון שכשמו כן הוא : עבודות איטום ממוקדות שמתרכזות בשורש הבעיה ולא מצריכות להיכנס להוצאות גבוהות ללא צורך ממשי .
בדרך כלל המוטיב העיקרי של עבודות איטום הוא איטום גגות בכללותו וועדי בתים הולכים כבשגרה על זיפות גגות מטעם השיקול של עלויות נמוכות וכשבאים ימי החמסין הם מחפשים מי שיסייד להם את הגג בגלל עומסי החום שנגרמים כשקרני השמש פוגשות בזפת השחורה שסופגת את הקרניים בתיאבון רב כי זה טבע הזפת שגגות מזופתים מעבירים לדירות התחתונות מהגג את החום שנספג ומפה באו היצרנים עם חומרים שעונים גם על איטום הגג וגם על לובן החומר שדוחה מעיקרו את הקרניים מפחית את החום שלפעמים אפילו המזגנים לא עוזרים .
לא נעסוק היום בנושא מה עדיף למה ציפויי הגג במשחה אוטמת לבנה או יריעות ביטומניות ולפעמים ההתעסקות בזפת חמה שיש צורך לסייד כול שנה .
כול אחד ושיקוליו או התקציב שלו . ידוע שלכול גג יש פתרון לגופו של השטח ותוואי הגג . גג גדול בלי הרבה מתקנים הדעה הרווחת היא ביצוע של יריעות בריתוך . וגגות קטנים עם מתקנים יתכן שפתרונות משולבים של חומרים שעומדים בתקנים יתנו מענה הרבה יותר טוב ולאורך זמן סביר .
קרה לי לא אחת שהגעתי וראיתי שמצב האיטום נצרך רק לקבל תיקונים ממוקדים שיחזירו אותו לתפקד ולא כפי שנאמר ללקוח שיצטרך לעשות הכול מחדש בהוצאה ניכרת ! ותאמינו לי שההצלחה בעבודות איטום ממוקדות עובדת וכך נחסך זמן וממון שיכול לשמש למטרה אחרת בהוצאות אחזקת הבית
 

 

יועץ איטום


יועץ איטום נשמע על פניו כמו פרופסור עם שלל תארים שתפקידו לגלות כבמטה קסם בעיות של חדירת מים לבתים ומבנים דרך גגות , קירות מרתפים ופתחים ולמצוא פתרונות על מנת לפתור את הבעיה הספציפית או מוקד היקוות המים במקומות שנסתרים מהעין .
בסך הכול מהות עבודתו של יועץ איטום היא גילוי מים מסתתרים אם זה מתחת למרצפות או בין החללים בבלוקים ובטונים ולפעמים במקומות תת קרקעיים תחת המקלט או המרתף .
קרה לי לא אחת שהוזמנתי לבצע עבודת תיקון ליקויי באיטום לפי חוות דעת של יועץ איטום ולבסוף התברר שמקור הבעיה הוא במקום אחר .
מבלי לפגוע חלילה במעמדם של יועצי איטום שאני מכיר גם כמה מהם אישית מזה שנים רבות שעושים עבודת קודש ומשתדלים בכול האמצעים העומדים לרשותם להוציא חוות דעת מדויקת ומפורטת מגובה בצילומי אינפרא אדום שלפעמים קולעת בול למטרה ולעיתים מפספסת בגדול .
ופה נצרך כמדומני ניסיון של איש איטום מקצוען משופשף משנות ניסיון ומשטח העבודה שנתקל בשנות פעילותו במקרים דומים כרוטינה קבועה ויכול לזהות את מקום הכשל בלי להניד עפעף ולקלוע בול למטרה .
אין ספק ששילוב של ביצוע תיקונים קודמים דומים, לימודים עיוניים ויד על הדופק מעמידה מקצוען כזה בשורה הראשונה יחד עם יועץ איטום ולפעמים אפשר לקבל ייעוץ לא פחות טוב ואולי יותר מדויק מבלי להיכנס להוצאה כספית שכן בעל מקצוע שמכבד את עצמו ומאמין ביכולותיו בדרך כלל לא ייקח תשלום על ביקור ראשוני ואיך אומרים לפעמים הפשטות וראיית עולם מקצועית יכולים להביא תוצאה נהדרת . שלכם יעקב מגד איטומים 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים