גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


                                                 עבודות איטום
בדרך כלל עבודות איטום מקיפות את כול הבתים והמבנים שאנו חים בהם או מבקרים שם כך שהמושג עבודות איטום הוא מקיף וחובק נושאים רבים ואי אפשר להגדיר את עבודות איטום כדבר ספציפי .
ומי לא מכיר את השחקן ההוליבודי ג'ין קלי ששר את שיר הגשם בסרטו הקלאסי שיר אשיר בגשם סרט שנלמד בז'אנר הקולנועי עד היום שבו הוא רוקד מלהטט עם המטרייה ושר את שיר הגשם בכיף בין טיפות הגשם ! טוב ואיך לא הרי הוא מאוהב ובטח לא בטיפות הגשם עולם כמנהגו נוהג וההיסטוריה חוזרת גם אנו היינו מאוהבים ואולי עוד נתאהב ונחזור לרגעי הקסם של החיים כשנרטבנו מהגשם שהביא את הצורך לנו לעסוק בעבודות איטום ולכם הלקוחות לחפש מומחה לעבודות איטום

 
             

אבל זה לא אומר שכשירד גשם במיוחד אם הוא מצליח לחלחל לביתנו דרך התקרות או הקירות נרוץ לרקוד את ריקוד הגשם סביר יותר שנחפש מקצוען שעיסוקו עבודות איטום שיידע לתת מענה טוב לאיטום מקור המפגע במקצועיות , אחריות ובחוכמה שבאה משנות ניסיון של עבודות איטום בשטח וכמובן מבלי לנקב את הכיס .
בייננו אנו אנשי האיטום מתפללים תמיד לבוא גשמיי ברכה שמדרך הטבע מביאים גם פרנסה ושקלנו להביא מ-מיסיסיפי אינדיאני זקן חכם שיודע להביא גשמים בריקודים מסורתיים של שבט הנבאחו שהוכיחו את עצמם במיוחד באזור מיסיסיפי שכול הזמן מוצפת .

אבל לאחר ששקלנו והרהרנו החלטנו להקפיא את הזמנתו של האינדיאני החכם שיכול לעזור לנו לקבל עבודות איטום לא רוצים הצפות שנצטרך לשוט בקאנו לביצוע עבודות איטום רוצים גשם כמו כולנו אבל גשמיי ברכה ועל בטוח שגם אתם רוצים אפילו אם פה ושם חודרים קצת מים שכן זה חלק מחיי הכלכלה שמביא ייצור מוגבר ליצרני חומריי האיטום.
ופרנסה לעובדי הייצור במפעלים שמייצרים חומריי איטום ועבודות איטום מגוונות למקצועני האיטום .
אז שתמיד יבואו גשמיי ברכה וזה לא נורא אם פה ושם יחלחלו כמה טיפות דרך התקרות או הקירות או שיבואו לבקר בהגנב דרך הקרקע כתופעה קפילארית תראו תמיד את הירוק היפה מול העניים כתוצאה מגשמיי ברכה .

בשביל זה יש מקצוענים שיפתרו את הבעיה שנדרש לה ביצוע של עבודות איטום ממוקדות ויעילות כך שההוצאה תהי קטנה והברכה גדולה העיקר שנוכל לתמיד להרים כוס מים צלולים לחיים לבריאותכם הלקוחות ולפרנסתנו אנשי האיטום אלה !אם יש כאלו שלא איכפת להם וברגע שירגישו כמה טיפות גשם יקבלו חשק עז לצאת בריקוד הגשם תמיד יש מטרייה ספר בפינת המסדרון אז באמת נשאר בלי עבודה ולא תהי ברירה אלה להצטרף אליהם .
טוב מה רע לרקוד את שיר אשיר בגשם ככה בסבבה יותר טוב מלהזיע כשמבצעים עבודות איטום שהן מכלול ביצוע עבודות איטום בתחומים שונים של מבנה הבית הבניין,וכול מה שסביב שזה אומר
איטום גגות , איטום חניונים תת קרקעיים ,איטום מקלטים איטום ,דירות פרטר שקועות ומשרדים מתחת למפלס הקרקע , איטום קירות חוץ ,ועוד .
אין ספק שכבר בשלב התכנון של הבנייה שמים את הדגש על עבודות איטום שהן חשובות לעין ערוך לשמירת המבנה לשנים רבות מחדירות מים ורטיבות והמחסומים האיטומים הם המעצורים שמונעים זאת החל מגג הבית או המבנה וכלה במקלט ובקירות .
הנכון הוא שיש היום הקפדה רבה מלבד מקרים יוצאים מהכלל של פאשלות והבונים מייחסים לכך חשיבות רבה לעניין עבודות איטום הן כדי לעבור את תקופת הבדק בשלום וביובש והן למען שמירת השם הטוב שלהם .
מסתבר שכול חומריי האיטום ואפילו הטובים ביותר פג תוקף אורך חייהם וזמנם קצוב וכושר האיטום שלהם למניעת חלחול מים נמוג כמו צמיג של רכב או כול דבר אחר שעמד במכסת זמנו ויש צורך להחליפו .
וכאן נכנס לתמונה עניין חידוש עבודות איטום אם זה ריתוך יריעות ביטומניות או איטום המקלט ואפילו עבודות איטום חלונות ופתחים במיוחד לפני החורף . יש דעה כללית אצל המהנדסים במשרד השיכון ובכלל שיש צורך לאטום את הגגות והקירות כול תקופה קצובה שזו בערך התקופה הממוצעת הרצויה לחידוש איטום גגות או מערכות האיטום בבית אם זה איטום קירות או איטום מקלט וכולי . ומכאן התפתחות השוק היצרני של חומריי איטום שמתחדש ללא הרף וכמובן התמחות בעלי מקצוע אוטמים מורשים שגם בשטח וגם בלימוד מתחדשים אף הם ומשתדלים לתת מענה לנושא עבודות איטום חוזרות .
וכדאי מאוד לדעת שביצוע עבודות איטום החל בתיקון ממוקד מקומי וכלה בריתוך יריעות ביטומניות או איטום מרתף צריכות העבודות להתבצע בשלמות בדייקנות כי פה אין הצלחה של 90% או 100% או כאילו לא נעשה דבר .
אז כפי שאומרים סוף מעשה במחשבה תחילה לביצוע עבודות איטום שאם נעשית מלכתחילה ברגל ימין תשרת את המטרה וכולם יהיו מרוצים החל מהיצרן או יבואן של חומריי איטום שהחומרים שלו הוכיחו את עמידותם וטיבם וכלה במזמיני העבודה שקיבלו תמורה מלאה ויוכלו לעבור בשלום עוד חורפים רבים בביתם מבצרם שמי יודע אולי יבוא לנו איזה חורף בהפתעה שנצטרך בנוסף לעבודות האיטום גם לחפש קמינים כמו באירופה המושלגת .     
  


       עבודות איטום ברמת השרון
     

איטום גגות ברמת השרון ביריעות ביטומניות נותנות פתרון נפלא לבעיית חדירת מים מגגות בבתים לא חדשים לתוך התקרות בתנאיי שבביצוע עבודת איטום הגג ובסוג היריעה יתמלאו מספר נתונים שהם נכס צאן ברזל בעולם האיטום שעל מזמין העבודה לדרוש ועל איש הביצוע להקפיד על מילויי התנאים האלמנטאריים הנדרשים כדיי לקבל מערכת איטום טובה שתתפקד לשנים רבות ותעמוד במילוי המשימה של איטום גגות ברמת השרון בכבוד .
כלל ראשון : יש לוודא שכול פתחי הניקוז מונמכים מפניי הגג ואינם סתומים שכן עם השנים החורים מוצרים מכול מיניי סיבות ופה יש להקפיד לקבל פתח בקוטר 4" צול שייתן מענה טוב לזרימת מים חזקה בעת גשמים כבדים .
יש מצבים שצריך לחצוב ולהתקין יציאות (חדשות שטוצרים ) מפח מגולוון עם פלטת פח שמולחמת לשטוצר לצידו הפנימי של הגג כדיי שהיריעה תולחם על הצלחת דבר שימנע את צרת עקב אכילס של הגג שרוב בעיות הנזילות נמצאות באזורים אלו פרט קטן שמונע צרות גדולות .
ובעל מקצוע בענף איטום יודע זאת וידע לבצע את פעולת האיטום הנדרשת במקרה הצורך ומובטחת לו הצלחה ראשונית בעת איטום הגגות ברמת השרון .
כלל שני באיטום גגות : יש לבדוק את השיפועים בגג וברוב המקרים כמה שיפורים הן על ידיי מילוי בורות בחומרים קלים , והן עיי הלחמת יריעות אחת על גב השנייה שיתנו גובה מנמלי שנדרש להריץ את המים לנקודות הניקוז , ורק במקרים שכול הפעולות האלה לא יעזרו בעבודות איטום יש לבצע שיפועים 2% בבטקל שיובא רק על ידיי חברה שעובדת לפי התקנים ומביאה אישור בכתב ממפעל יצור החומר ושעת לקיחת החומר שצריכה להיות בסמיכות לביצוע הפעולה .
אבל לא לפניי שבודקים אם העומס של יציקת הבטקל לא מסוכן לגג ומתאים לכושר ההעמסה של הגג ואפשר לעשות תחשיב עומסים לפני היציקה כפי שאומרים-סוף מעשה במחשבה תחילה-
כלל שלישי של איטום גגות הוא להקפיד על איכות היריעות ולוודא שיש תו-תקן . יריעות ביטומניות מורכבות מחומר משוריין עשוי מסיבי פוליאסטר או סיבים אחרים לא ארוגים מספגים במאסה ביטומנית.
חומר השריון מצופה משני צדדיו בביטומן מושבח בפולימרים.
גמר עליון של היריעה עשוי מחול סיליקה או אגרגט בהיר (לבן), כהגנה נגד קרינה ליריעות חשופות לשמש שאפילו שהיא יותר חייכנית בזמן ביצוע של איטום גגות ברמת השרון היא שולחת את קרני האולטרה סגולה-u v a  ומפה החשיבות של האגרגט .  
גמר תחתון של היריעה הינו פוליאתילן המונע הידבקות פנימית ביריעה כשהיא מגולגלת. יריעות ביטומניות מיוצרות בעוביים שונים בדרך כלל 4-5 מ"מ ומשווקות בגלילים בתום תהליך ההספגה בחומר השריון מצופה משני צידיו במסה ביטומנית המושבחת בפולימרים פלסטומרים (APP) או פולימרים אלסטומריים (SBS).
בתום תהליך הציפוי, הפן העליון של היריעה מצופה בחול סיליקה או אגרגט בהיר (לבן) כהגנה נגד קרינה ליריעות חשופות לשמש, על הפן העליון של היריעה מודפסת כתובת המזהה את סוג היריעה ומספר שנת הייצור.
הפן התחתון של היריעה מצופה בפוליאתילן המונע הידבקות פנימית ביריעה כשהיא מגולגלת. אריזת היריעות הביטומניות מתבצעת על ידי גלילת היריעה וסימונה באמצעות שלושה סרטי הדבקה מודפסים המזהים את סוג היריעה בהתאם לדרישות התקן הישראלי 1430 חלק 3.
היריעות הגלולות מונחות על גבי משטחי עץ ונעטפות בשרוולי פוליפרופילן מתכווץ בחום .
משטחי היריעות מזוהים על ידי מדבקות עם ציון שם המוצר, סוג, עובי ומספר מנת הייצור.
יש מצבים שיש צורך בגגות מסוימים להתקין נשמים כול 50 מ"ר והחשוב ביותר יש להרים את כול קולטי השמש המזגנים וכדומה על בלוקים לפחות בעובי 7 ס"מ אפשר גם אבנים משתלבות על מנת שלמיי הגשם תהי זרימה טובה לכיוון יציאות המים ויינתן מענה טוב לאיטום הגג שבוצע .
כדאי ורצויי לבצע רולקת חיזוק לגובה מינימלי של 30 ס"מ לגובה המעקה חשוב לנושא איטום גגות ובעוד הוצאה כספית לא גבוהה יידרשו גם גמר בפסי אלומיניום מחוברים בברגים ואטומים בפלקספז או סיקה פלקס .
ונסיים עם חיוך הומוריסטי : המהדרין יתלו פרסת סוס על הגג ככה נגד עין הרע ואפילו צרור שומיות עושה את העבודה מצוין . טוב קצת לצחוק לא עולה כסף וכמה שזה בריא . שלכם יעקב איש השטח שאוהב את האוויר הנקי הגנים , העצים , והתושבים הנחמדים של רמת השרון ומפה אפשר להבין את ההדגש של איטום גגות ברמת השרון
      

                             עבודות איטום ברמת גן וגבעתיים
כתל אביבי מלידה כול פעם שאני בא לבצע עבודות איטום ברמת גן גבעתיים  אני מתפעל מחדש משפע העצים הצמחייה והשטחים הפתוחים ! עיר נהדרת ותוססת ברחובות הראשיים ! אבל עם אווירת כפר ברגע שיוצאים מהרחובות הראשים לרחובות השקטים והמוצלים .
כקבלן איטום רציני ואחראי שצבר יידע משנות ניסיון בשטח והשכיל לעבור השתלמויות ואף להוציא תעודת בוגר במקצועו  שאוהב את המקצוע ורואה בו את ייעודו בחיים שתמיד בזמן המבחן האמיתי של צורך לבוא לתת שרות יעמוד בכך בהצלחה רבה ולשביעות רצון לקוחו ! אני תמיד שמח לקפוץ להזדמנות לבוא לבצע עבודות איטום קטנות כגדולות לבצע עבודות איטום ברמת גן גבעתיים  .
שזו גם הזדמנות לעצור ברחוב הראשי ברמת גן בהרצל , ובגבעתיים בוייצמן בהתחלה ליד כצנלסון לההנות מהקונדיטוריות הנפלאות שטעם העוגות מזכיר לי עוגות ביתיות והמחירים מצחיקים לעומת תל אביב .
ואני לא יודע אם אתם שגרים פה ברמת גן גבעתיים  יודעים אבל האוויר פה צלול ונקי וכשאנו חוזרים לפיח של תל אביב באמת מרגישים בהבדל .
טוב איך אומרים לעולם לא מאוחר לאהוב את רמת גן וגבעתיים היפיפייה , ולא רק אני מרגיש כך גם העובדים שלי מתלהבים לכול יום עבודה באיטום כשאנו באים לרמת גן גבעתיים ותאמינו שאנו באים במטרה לפתור בעיית האיטום שבתחום התמחותנו וההצלחות הן השכר הכי טוב שיכול להיות לאנשי איטום והכי חשוב זה לעמוד באחריות הביצוע ,זה לא מספיק להנפיק תעודת אחריות ולהתנער אם קורה משהו אלה לעמוד במילה והתחייבות לשרות שלנו , והמבחן האמתי הוא בגישה ובמוטו שטבוע בגד איטומים לתת שירות מכול הלב כשאנו מבצעים עבודות איטום ברמת גן גבעתיים ולראות את לקוחותיו כידידים וממליצים לעתיד  ולדעת לתת את השרות המהיר והטוב ביותר ולשמור על לקוח מרוצה .
ופה אספר סיפור קטן ואמיתי מהשטח אחד מיני רבים בעליי בית בודד עם גג רעפים בחלקו באזור המרכז סבלו מבעית חדירת מים דרך גג הרעפים לסלון ביתם בשנים האחרונות וכול פעם הזמינו חברת איטום אחרת כדיי לתת מענה לבעיית האיטום שילמו וקיבלו תעודת אחריות ביצוע וכשהתחילו הגשמים שוב חזרו לחדור מים באותו מקום בדיוק ולאחר המון טלפונים באו לתיקון חוזר ונאדה לא עוזר כלום ופה התחילה לחזור אותה רוטינה לא עונים אומרים שיבואו ולא באים זה הכושי עשה את שלו ויכול ללכת .
הזלזול בלקוח לא מרוצה זועק פה לשמים ! ובאו מצבים שפשוט ניתקו להם הטלפון בפנים ולא התייחסו . כששמעתי את הסיפור הישרתי מבטי ללקוח ואמרתי לו כך תן לי לנסות לפתור את הבעיה  הצלחתי תשלם לי בכבוד ! לא הצלחתי אלחץ ידך בחמימות ואמר שלום יפה ! אני אתקן כעת לא אקח שום תשלום נחכה לגשמים ולפי התוצאה נתקדם .
וזהו תקעו לי כף ואמרו פייר אנאף צא לדרך ! ביצענו את התיקון ובגשם הראשון אנו שם לראות את התוצאות וההצלחה הייתה מושלמת .
בגשמים הבאים קיבלנו טלפון מהלקוח שכולו זורח ומודיע שאף טיפת מים לא חודרת ובעיה של שנים רבות נפתרה לשביעות רצונו המלא וכך תאמינו לי נראים רגעי הקסם של המקצוע שיש סיפוק למי שעושה עבודתו באמונה שלמה ונותן מעצמו את הטוב ביותר כשהוא משאיר לקוח שלא רק שהוא מרוצה הוא יהי ממליץ לעתיד לשכניו וחבריו אז באמת ובכנות כיף לבוא לבצע עבודות איטום ברמת גן וגבעתיים  שכן כשאנו באים מתל אביב לביצוע עבודות איטום ברמת גן גבעתיים  בבוקר הכבישים פתוחים לכיוון מכיוון שהרמת גנים נוסעים בכיוון הנגדי לתל אביב אז אנו מגיעים בצ'יק וכולם מרוויחים הן הלקוח והן בעל המקצוע שקנה עוד פיסה מעולמו ביושר וכבוד .
איך אומרים טוב שם טוב משמן טוב ומי שמחפש קבלן איטום ברמת גן יוכל לקבל יעוץ לא מחייב ברצון תמורת כוס  קפה בוץ של אוטמים ככה בשביל הדרך ~ את העוגות הנפלאות אנו כבר יודעים איפה לקנות ! ובחיי זו כבר סיבה די טובה לי כקבלן איטום לבקר ברמת גן ואחותה היפה גבעתיים מכסימום נעצור אצל הסביח של עובד לארוחת  בוקר ישראלית של אנשי עמל איך אומרים ~על הסובוח ועל העמבה~שרק בגלל זה היה שווה לבוא  

    
              גן הקופים ברמת גן שמזכיר את הנעורים גם לתל אביבים ששיחקו שם בנעורים
                 
 עבודות איטום בהרצליה ! כפר סבא ! רעננה !

כתל אביבי מלידה כול פעם שאני בא לבצע עבודות איטום בהרצליה כפר סבא ורעננה  אני מתפעל מחדש משפע העצים הצמחייה והשטחים הפתוחים ! עיר לכול דבר עם אווירת כפר ברגע שיוצאים מהרחוב הראשי לרחובות השקטים והמוצלים כקבלן איטום רציני ואחראי שצבר יידע משנות ניסיון בשטח והשכיל לעבור השתלמויות ואף להוציא תעודת בוגר במקצועו , אוהב את המקצוע ורואה בו את ייעודו בחיים שתמיד בזמן המבחן האמיתי של צורך לבוא לתת שרות יעמוד בכך בהצלחה רבה ולשביעות רצון לקוחו אני תמיד שמח להזדמנות לבוא לבצע עבודות איטום קטנות כגדולות בהרצייה  כפר סבא ורעננה וזו גם ההזדמנות לעצור ברחוב הראשי לההנות מהקונדיטוריות הנפלאות שטעם העוגות מזכיר לי עוגות ביתיות והמחירים מצחיקים לעומת תל אביב , ואני לא יודע אם אתם שגרים פה בהרצליה כפר סבא ורעננה יודעים אבל האוויר פה צלול ונקי וכשאנו חוזרים לפיח של תל אביב באמת מרגישים בהבדל .
טוב איך אומרים לעולם לא מאוחר לאהוב את הרצלייה והאחיות התאומות שלה כפר סבא ורעננה היפיפייה . ולא רק אני מרגיש כך גם העובדים שלי מתלהבים לכול יום עבודה באיטום כשאנו באים להרצלייה לכפר סבא ורעננה .
 ותאמינו שאנו באים במטרה לפתור בעיות האיטום שבתחום התמחותנו ! וההצלחות הן השכר הכי טוב שיכול להיות לאנשי איטום והכי חשוב זה לעמוד באחריות הביצוע ,זה לא מספיק להנפיק תעודת אחריות ולהתנער אם קורה משהו אלה לעמוד במילתו והתחייבותו והמבחן האמתי הוא בגישה ובמוטו שטבוע בו לתת שירות מכול הלב ולראות את לקוחותיו כידידים וממליצים לעתיד לדעת לתת את השרות המהיר ביותר ולשמור על לקוח מרוצה תמיד .
ופה אספר סיפור קטן ואמיתי מהשטח אחד מיני רבים בעליי בית בודד עם גג רעפים בחלקו באזור המרכז סבלו מבעית חדירת מים דרך גג הרעפים לסלון ביתם בשנים האחרונות וכול פעם הזמינו חברת איטום אחרת כדיי לתת מענה לבעיית האיטום שילמו וקיבלו תעודת אחריות ביצוע וכשהתחילו הגשמים שוב חזרו לחדור מים באותו מקום בדיוק ולאחר המון טלפונים באו לתיקון חוזר ונאדה לא עוזר כלום ופה התחילה לחזור אותה רוטינה לא עונים אומרים שיבואו ולא באים זה הכושי עשה את שלו ויכול ללכת הזלזול בלקוח לא מרוצה זועק פה לשמים ובאו מצבים שפשוט ניתקו להם הטלפון בפנים ולא התייחסו . כששמעתי את הסיפור הישרתי מבטי ללקוח ואמרתי לו כך תן לי לנסות הצלחתי תשלם לי בכבוד לא הצלחתי אלחץ ידך בחמימות ואמר שלום יפה אני אתקן כעת לא אקח שום תשלום נחכה לגשמים ולפי התוצאה נתקדם .וזהו תקעו לי כף ואמרו ~פייר אנאף~ צא לדרך!  
ביצענו את התיקון ובגשם הראשון אנו שם לראות את התוצאות ובאמת בזמן אמת גילנו בדיוק מה הבעיה ותיקנו שוב טוב שאנחנו בטוחים בהצלחתנו והפעם ההצלחה הייתה מושלמת  .
בגשמים הבאים קיבלנו טלפון מהלקוח שכולו זורח ומודיע שאף טיפת מים לא חודרת ובעיה של שנים רבות נפתרה לשביעות רצונו המלא וכך תאמינו לי נראה רגע הקסם של המקצוע שיש סיפוק למי שעושה עבודתו באמונה שלמה ונותן מעצמו את הטוב ביותר כשהוא משאיר לקוח שלא רק שהוא מרוצה הוא יהי ממליץ לעתיד לשכניו וחבריו אז באמת ובכנות כיף לבוא לבצע עבודות איטום בהרצלייה ! בהרצלייה כפר סבא ורעננה , הרי מהו כול ההבדל סך הכול 14  דקות נסיעה שכן כשאנו באים מתל אביב לביצוע עבודות איטום בכפר סבא הרצליה או רעננה .
בבוקר הכבישים פתוחים לגמרי לא כמו בצד הנגדי של הכביש שכול
תושבי כפר סבא שעובדים במרכז יודעים , וכשחוזרים שוב המסלול פתוח ובדקות מגיעים וכולם מרוויחים הן הלקוח והן בעל המקצוע שקנה עוד פיסה מעולמו ביושר וכבוד איך אומרים טוב שם טוב משמן טוב ומי שמחפש קבלן איטום בהרצלייה כפר סבא ורעננה יוכל לקבל יעוץ מקצועי שמשודרג עם מכשירים כמו מצלמה תרמית פלוק וציוד לגילוי תקלות ונזילות  כי שווה לנו בדרך חזרה לעצור לשתות אספרסו של אוטמים ככה בשביל הדרך ! את העוגות הנפלאות והטריות  אנו כבר יודעים איפה לקנות לדרך חזרה ובחיי זו כבר סיבה די טובה לי כקבלן איטום ותיק לנסוע להרצלייה כפר סבא או רעננה  לשנות אווירה ולנשום אוויר צח בכייף

          
עבודות איטום כלליות  


עבודות איטום כלליות אם נעשות על ידיי גורמים לא מקצועיים גורמות לא אחת לנזקים משמעותיים ! שכן בעיות האיטום לא נפתרו והמצב אף מחמיר מה שגורם אי נעימות וטרדה למזמין עבודות איטום וזו גם הדרך שמובילה לעיתים לבתיי משפט וטרטורים . אפשר להימנע מכך באופן פשוט שכמזמינים בעל מקצוע עבודת איטום ישלבדוק אם יש לו תעודה מקצועית כאוטם מורשה ממכון התקנים .
ודבר שני לבקש המלצות מלקוחות קודמים שני פעולות פשוטות שימנעו מכם עוגמת נפש מיותרת. בענף האיטום יש המון כשלים והשוק די פרוץ כשבאים חאפרים שאין להם מושג אלמנטארי שמחפשים קרדום לחפור בו רווחים על נוצות לא שלהם ,ולעולם יצוצו כול פעם מחדש עם שם אחר על כן התגייסו גורמים במשק כמו הטכניון משרד השיכון וחברות בנייה כדי לעשות קצת סדר בענף עבודות איטום כלליות .
יש החלטה לתת גושפנקא לעוסקים במקצוע שרואים בכך ייעוד בחיים ומשתדלים להיות טובים
בתחומיי התמחותם ונפתחו קורסים בשילוב הטכניון ומכון התקנים למי שבאמת רוצים להשתפר ומי שמסיים את הקורס בהצלחה מקבל תעודה שמותנית בחידוש שנתי והשתתפות בכנסים מקצועיים עם חברות יצרניי חומריי האיטום ומהנדסים שמעדכנים על כול חידוש בענף ואין ואלה מפגשים פוריים של שיתוף פעולה של בעליי המקצוע עם מיטב היצרנים והיבואנים שהרוח הנושבת ממפגשים אלו תפסה כיוון חיובי שעוזר לכולם לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר עם הבנה עמוקה של מה לעשות ואיך .
יש היום שני כללים ברורים במקרה של חילוקיי דעות שאין עליהם ערעור לביצוע עבודת איטום כלליות חייב בעל המקצוע בתעודת אוטם והחומרים שבשימושו צריכים לעמוד בתקן. וכפי שאמרתי קודם אפשר לבדוק זאת ולחסוך כאב ראש .
אל תחפשו עבודה זולה שלבסוף היא מתבררת כיקרה ביותר ובמקרה הכי טוב תגיעו לבית משפט לבד שכן החאפר נעלם ולכו תוכיחו שאין לכם אחות !
עם יד על הלב כמי שלמד לומד ומתמחה עשרות שנים בענף האיטום והבנייה ישנם בעליי מקצוע
אנשיי כבוד שייתנו את הנשמה הן בעבודה מקצועית והן בשירות ואחריות . אותם תחפשו את
המומלצים על ידיי לקוחותיהם ותיהנו מחורף חמים ונעים בקן ביתכם .
טוב מה שנשאר זה להתפלל לגשם ולבקש שיבואו גשמיי הברכה שאנו כול כך זקוקים להם שאחרת גם לא הייה צורך לבצע עבודות איטום כלליות .
אז בחיי זה נותן לי רעיון לצאת לאיזה הר נחמד ולרקוד את ריקוד האינדיאנים שאני זוכר בנעוריי כשקראתי את קארל מאי על וינטו האינדיאני החכם ויד הנפץ הגיבור אולי זה יעזור.        
ואם לא ריקוד הגשם יכול להיות תחליף נהדר לריצת בוקר מרעננת .שלכם יעקב גד איטומים

     
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים