גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


                                                             איטום חלונות

איטום חלונות נובע במהותו מסיבות שונות שהעיקרית בהן היא חדירת רטיבות וקור לתוך הבית ובמקרים של חדירת רטיבות דרך חלונות שלא אטומים היטב נגרמת הבעיה שבעקבות כך אני כותב את ההסברים בנושא איטום חלונות .
הרטיבות שחודרת לקירות פנים ידוע שהיא גורמת להתנפחות הטיח וקילוף הצבע ולפעמים גם לתופעת עובש וטחב .

אבל לא רק בכך מסתיים העניין גם לחדירת אוויר קר מהמרווחים ואפילו חום בקיץ דבר שגורם לאימוץ ייתר של המזגנים .
ההפרעה העיקרית תמיד יותר מורגשת בחורף אז בקיץ יש את הזמן להתכונן לחורף הבא מה גם שההוצאה על טיפול בנושא איטום חלונות היא מזערית אם איטום חלונות נעשה על ידי בעל מקצוע איש איטום או בשיטת עשה זאת בעצמך למי שאוהב לבצע תיקונים בביתו .
לא נכנס הפעם איך מטפלים בנזקי הרטיבות בקירות כשאין אטימה טובה לחלונות ונתייחס הפעם רק לנושא איטום חלונות שכן ידוע שכול חומריי האיטום יש להם זמן קצוב קצת יותר או פחות אבל כושר האטימה נגמר לבסוף ויש צורך לאטום כחלק מאחזקת הבית וקורה לא אחת שגם לאחר שביצענו את הפעולה השגרתית של איטום חלונות עדיין יש חדירת אוויר קר ולחות וכנראה שיש צורך לבדוק ואולי להחליף או להוסיף גומיות/ספוגי איטום על ישירות על החלונות עצמם ובאמת שוב זה לא סיפור יקר אבל משתלם בימים קרים .
והנה אגלה לכם טיפ קטן כיצד לבדוק עם החלון לא אטום אז כך:סוגרים את החלון בזמן שיש רוחות ומדליקים נר ומעבירים אותו לאט לאורך ולרוחב מפגשי הסגירות והיכן שהנר נכבה משם חודר האוויר הקר ! טוב חוץ מזה שפעולה זו גם מאוד רומנטית במיוחד לזוגות שעברו הרבה שנים ביחד וזו ההזדמנות להיזכר בימות הרומנטיקה שהיו מסתפקים גם באור נר עם מוזיקת חוליו כשהיו צעירים , נלהבים , ואוהבים טוב אם לא נמצא את מקום חדירת הרוח אולי נמצא מחדש את אהבת הנעורים ויצאנו נשכרים מכול הכיוונים .
הבאתי מספר דוגמאות לגומיות וספוגי איטום היותר קלים לביצוע עצמי שאפילו בעלי מקצוע מיומנים גם משתמשים בהם
גומי הדבקה פרופיל E לאיטום חלונות ודלתות התקנה קלה- הגומי מגיע כבר עם דבק, צריך רק להוריד את הנייר ולהדביק. מתאים לאיטום מרווחים שבין 1 מ"מ ל3.5 מ"מ מברשת המתחברת לתחתית הדלת באמצעות ברגים המברשת מפחיתה חדירת רעש מזיקים וחום/קור מבחוץ . המברשת מוסתרת בתחתית הדלת ואינה נראית  .
אגף- יחידת כנף הזזה .
שפרוץ או חציץ-פרופיל חלוקה המפריד בין השדות .
סרגל זיגוג או קליפס זיגוג –פרופיל המשמש לאחיזת הזיגוג והידוקו לפרופיל הכנף .
E.P.D.Mאטם גומי המשמש להידוק גמיש בין הזכוכית לפרופיל הלבשה-סרגל אלומיניום המעטר את היקף החלון ומסתיר תפר בין החלון לגמר .
משקוף עיור- מסגרת פח מגולוונת המורכבת לפני הרכבת החלון ליצירת מסגרת קשיחה ודייקנית לחלון ולגמר טיח , אבן , ספי הפתח וכולי . חלון הזזה – חלון הנע אופקית או אנכית על גבי מסילות 
חלון ציר- חלון תלוי על גבי צירים ונפתח במספר אופנים כלפי חוץ או פנים חלל הבית
ציר מספריים- ציר פטנט המאפשר פתיחת קיפ מווסתת זווית של החלון .
אטם מרכזי- אטם המותקן על גבי פנים המשקוף ואוטם את קו המגע בין המשקוף לכנף .


  • ספוג קשיח סרט ספוג קשיח לאיטום חלונות גם בשיטת –עשה זאת בעצמך-מצע ספוגי תוצרת אנגליה מיוצר עם דבק אקרילי בעוביים שונים עוביים עד 6.5 מ"מP-V-C        


                                            איטום חלונות אור
                            איטום פתחים בתקרות זכוכית וחלונות אור בבתים 
זה לא נעים לעלות במדרגות הבית ולגלות דליפות מים שזורמים ישירות דרך חלון האור בבניין שנמצא בקומה האחרונה .
בהרבה בתים שהקבלנים שבנו בזמנו חשבו בדרך זו להאיר את חדר המדרגות בשעות היום דבר נחמד כשלעצמו אבל עם השנים מתעוררת בעיית חלחולי מים מדפנות חיבור החלון לקירות ולעיתים גם מחלוקת השלד של החלונות המחולקים (קונסטרוציית הברזל או האלומיניום)שאנשי האלומיניום קוראים
לחלוקה זו : (שפרוצים) .
אין זה סוד שחומריי האיטום המיועדים לאיטום חלונות אור ופתחי חלונות בכלל מאבדים את כושר האיטום אחר תקופת סוף הגמישות האופיינית להרכבם ומפסיקים לתפקד כהגנה באזוריי הפורענות הרגישים לחדירת מים ויש לחדש את איטום חלונות אור בתום תקופת מיצויי החומר ולרענן את האיטום במיוחד לפני בוא תקופת הגשמים שכן הסיכוי שגם הגומיות נאכלו ממלחים וכימיקלים שנמצאים באוויר במיוחד בערים הסמוכות לים שהמלח מאכל הכול .
על מנת לבצע את איטום חלונות אור כראוי ולא בחפיפניקיות שרק בעל מקצוע מנוסה ומיומן ידע לפתור את הבעיה בביצוע עם חומרים טובים שעומדים בתקנים .
שכן יש שלבי ביצוע שעם פועלים לפיהם ההצלחה לביצוע איטום חלונות אור תבוא בגדול .
ראשית יש לסלק שאריות של חומר סיליקוני ישן ולנקות היטב את המקום לאחר מכן יש למרוח פריימר יסוד שכן לכול החומרים התקניים יש את היסוד שדואג להכין את התשתית לקליטת החומר ולחיזוק ההידבקות לאחר מכן יש להזריק את חומר האיטום המתואם מראש בכמות הנדרשת לפי הוראות היצרן כדיי לקבל איטום מוחלט יכולתי להביא דוגמאות של חומרים שאנו משתמשים בהם בהצלחה אבל מהגינות מקצועית כלפי כול היצרנים קשה לומר מה אנו מעדיפים כי כול חומר שעומד בתקן אפשר לסמוך עליו שעבר בדיקות מחמירות ומה גם שלעיתים קרובות יש חידושים והמגוון רב אז יכול להיות שינויים תמידיים כשתמיד נמצאים עםיד על הדופק כשהטכנולוגיה רצה קדימה בצעדיי ענק .
יש הרבה בתים פרטיים שקיימים בהם חלונות אור די גדולים והאדריכל שתכנן אותם ראה בזמן התכנון את אפקט האור ועיצוב החלון שלעיתים הוא משופע או עגול כיד הדמיון הטובה של הארכיטקט או האדריכל מה שמביא תועלת לאיכות החייםשל הדיירים אבל דורש טיפול תקופתי של ביצוע איטום חלונות האור .

          איטום חלונות ותריסים  
חומרים טובים והתבוננות נכונה על הבעיה בכללותה שכן עין מקצועית תדע לזהות את מקור הכשל של איטום חלונות ותריסים  ובמיוחד לאחר עשרות שנות ניסיון בשטח העבודה שרכשתי לי מיומנות מקצועית ולימוד של זיהויי מקור הדליפות מה שמקנה לי את הידע לזהות ולפתור את בעיית חדירת המים לשביעות רצון הלקוח ובכול מקרה לתת תעודת אחריות ברת תוקף של : לא פתרנו לא שילמת .
והנה מקרה לדוגמא  יש חדירת מים שעל פניו נראה כאילו ממשקוף החלון אבל זה לא כך בהכרח יש מצבים שאדן החלון פגום בתחתיתו או שבקיר החיצוני יש סדקים ויתכן שהקיר עצמו 
סופג מים שמתרכזים סביב הפתח ולא ממשיכים הלאה , ולפעמים מאוד  רצויי להתקין אף מים בפינת הקיר החיצוני מעל החלון כמגן כלפיי חוץ פעולה שתעצור את
המים ותוריד אותם לכיוון חוץ ולא לחיבור המשקוף עם החלון , ולעיתים מתברר
שבחלונות ותריסי ההזזה אין חורים לניקוז המים שאז נגרמת הצפה ומי הגשם חודרים לקיר הפנימי .
איטום חלונות ותריסים בבתים או במקומות העבודה ובכול מקום שאנו חיים צריך להיות מושלם שכן זה לא נעים לשבת בחורף בזמן הגשמים לפעמים הקור העז ולראות נזילות של מים פנימיות שמסתבר שגם הקור והרטיבות באים עקב כך פתחי החלונות ודלתות יציאה לגגות ומרפסות שמחדירים מי גשם ורטיבויות לתוך הקירות הפנימיים של הבית קשה לדעת מהיכן המים חודרים ויש לכך סיבות רבות ומגוונות, במיוחד למי שהוא לא מקצוען בנושא איטום חלונות ותריסים שלעיתים אפילו שרואים שיש סיליקון סביב פתח החלון וזה לא עוזר .
והבעיה מחריפה בזמן הגשמים וקשה למצוא לה פתרון ויש צורך לתקן ולסייד את הקירות הפנימיים שוב ושוב .

ישנם כמה סוגי פתרונות  שמשלבים מיגון

גם לגומיות האיטום המודבקים על החלונות והתריסים יש תפקיד בעצירת רוחות וגם מי גשם ולפעמים הגומיות שחוקות ואיבדו מאפקט ההגנה שלהם ובהוצאה זעומה אפשר לחדש אותם ולפתור הבעיה מכלול סיבות שראוי לבצע איטום חלונות ותריסים מחודש.

מניסיוני רב השנים נתקלתי בתופעות שבעין רגילה קשה להבחין את מקור הבעיה. ופה באה המומחיות שנרכשה משנות העבודה בשטח לדוגמא :מוטות כביסה שתקועים בקיר או מוברגים יכולים לשמש כקטליזאטור שמחדיר מים לתוך הקירות הפנימיים או אפילו סתם בורג שאחז בזמנו אנטנה או כלוב של תוכי שדורש בשעות הקבועות של הצל להיות תלויי על החלון שיוכל לפטפט עם השכנים  .
לכן כדאי לטפל לבצע  איטום חלונות  ופתחים בטרם יבואו הגשמים על מנת לחסוך בתיקון וסיוד שחוזר על עצמו שוב ושוב ולא רק זה שתמיד נוכל לפתוח את החלון בביתנו ביום שטוף שמש ולשמוע את ציוץ הציפורים ולדעת כשחיוך על פנינו שפתרנו את בעיית חדירת המים  כשמסרנו את תיקון ואיטום החלון ביד נאמנה של איש מקצוע מנוסה שאוהב את עיסוקו ולא ירפה עד לשביעות רצון המוחלטת של לקוחו היקר לו          

                                      
                                            איטום חלונות ופתחים
 
יש דירות שקיימת בהם תופעה כמעט בלתי מוסברת של חדירת מים סביב פתחי החלונות ולמרות שמבצעים איטום חלונות ופתחים חוזר ונשנה התופעה חוזרת על עצמה ברוטינה קבועה כול חורף למרות ניסיונות של בעליי מקצוע לבצע איטום חלונות ופתחים עם החומרים הקיימים בשוק ובטוח שהכוונה טובה אבל חלחול המים חוזר וגורם לנזקים בקירות פנים ולעיתים אפילו להצטברות עובש .
הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות ואנסה למנות כמה תופעות שעלולות להחמיר את הבעיה אחת מין הסיבות היא מצב של התכווצות והתפשטות תרמית של הבניין עקב שינויים של הטמפרטורות שכן זה טבעו של עולמנו שידוע שכדור הארץ חיי ובועט ופה יש מצב שמשקופיי החלונות ניתקים מהקיר ולא בהכרח שאפשר לראות זאת בעין בלתי מזוינת שכן ההפרש שנוצר הוא מזערי ולא נראה לעין, או שנוצרים סדקים חיצוניים מה שפוגע בהגנות הציפוי של הקיר ומומחה לאיטום ידע לזהות את הסדקים שברוב המקרים הם נימיים ולבצע איטום סדקים מקצועי בד בבד עם איטום החלונות שנפגעו .
וזו תופעה שנתקלתי בה לא אחת אפילו בבניינים שנבנו לאחרונה ועדיין לא גמרו את תהליך הייצוב הסופי  למגינת לב הדיירים שמאשימים את הקבלן למרות שזו לא בהכרח אשמתו שכן פעל לפי כול הכללים והתקנים ולמרות זאת קיימת הבעיה .
ועל כן אין צורך להילחץ , יצרניי חומריי האיטום בארץ ובעולם מביאים חידושים ומנסים לפתור את בעיית איטום חלונות ופתחים לאחר מחקרים במגוון חומרים שמגיעים ל1000% אחוזיי התגמשות ואפילו יותר ,
ובעל מקצוע מיומן יכול להביא לפתרון של איטום חלונות ופתחים ואיטום הסדקים שכן הטבע עושה את שלו כפי שהזכרתי ויש צורך בתחזוקה שוטפת ולדאוג מבעוד מועד לפניי עונת הגשמים במיוחד בדירות גג, פנטהאוזים ,ובתים צמודי קרקע ששם ישנה גם תופעת הקפילאריות ובעל המקצוע אם יעבוד בגישה רציונאלית ובחומרים מתאימים יוכל לפתור את בעיית איטום חלונות או איטום סדקים הן בבתים ישנים והן בבתים שנבנו זה לא מכבר .
אני אישית מקפיד לתת אחריות הכי פיירית בעולם לא הצלחתי ! לא שילמת ! הצלחתי ונתתי אחריות יהי שקט הן ללקוח והן לי ואולי אקבל עוד ברכת לקוח מרוצה שזה שתמיד ישמח להמליץ שווה יותר מהכול   
                                                   
                                                 אטימת חלונות 
אטימת חלונות בחורף בזמן הגשמים שמין הסתם מלווים גם ברוחות חזקות נקודת התורפה של
הדירה היא בדרך כלל בחלונות ובפתחים כמו דלתות יציאה למרפסות ולגגות בפנטהאוזים שבגלל מורכבותם והצורך בפתיחה וסגירה שוטפת כאורח חיים יוצרים מצב שיש צורך לבצע תיקון
אטימת חלונות .
כדי למנוע נזילות על קירות הפנים ושמעתי גם מקרים שכשהרוחות נושבות חזק החלון שלא
אטום כראוי מתחיל ליילל כעוגב עתיק ושלא לדבר על זרמי קור לא מוסברים .
כול חלון והבעיה שלו ומקצוען באטימת חלונות מנוסה ידע לתת מענה ולבצע אטימת חלונות
שיפתרו את חלחולי המים הקור והמנגינה שלא נותנת לישון .
קיבוע החלונות מלכתחילה לא תמיד נעשה כראוי והשימוש לאורך  השנים יוצר מצבים שנדרש
לבצע תיקון ואטימת חלון בבית או יותר ופה נדרש פתרון שרק מומחה בעל ניסיון וותק שידע
להקים מערך איטומי שיחזיק מעמד כמה שנים טובות ויפתור את הבעיה מיד ולא מדובר
בסיליקון שנקנה בחנות חומרי בניין ! ובעשה זאת בעצמך או בעל מקצוע לא מיומן מתפלאים
שהסיליקון עוזר כמו כוסות רוח למת והבעיה אף מחמירה .
יד אמונה ניסיון מקצועי וחומרים מתאימים יתנו את התשובה ההולמת לתיקון
אטימת חלונות והשקט עם החמימות ישובו לשכון בביתנו בלי עוגב כאורח לא קרוא


 
                   איטום חלון

איטום חלון נשמע כדבר כמעט מובן מאיליו  ונרבה שניסו לאטום חלון לבד עם אקדח סיליקון וסיליקון שקוף התאכזבו לגלות בגשם הראשון שהמים חודרים ומטיילים להם אל קירות הפנים של הבית כאילו דווקא להכעיס וקשה להבין למה מה שנראה כעבודת איטום פשוטה וקלה יחסית לא עובדת .
ולמה הדבר דומה ? אם תיקחו מקצוען של איטום חלון שצבר ניסיון ויידע של שנים ותיתנו לו לפתור משוואה לוגריתמית  או משוואות מתמטיות מסובכות הוא לא ידע מימינו או משמאלו ועל בטוח שיטעה אחרי שבירת ראש רצינית שמתמטיקאי מיומן פותר בדקה כבדרך אגב .                                                                            
לכן העולם המקצועי מחולק כמו פאזל אוניברסאלי כול אחד ותחום התמחותו ומפה בא הסדר לעולם עוד מימות מגדל בבל  והכול מתקתק כהלכתו .
אין סכנה ממשית מיידית בחדירת רטיבות דרך החלונות ובטח שלא צריך להיתפס לפאניקה אבל כדאי לדעת שקצת ועוד קצת יוצרים לאורך זמן בעיות נוספות כמו סדקים וכתמי עובש ופטריות  שאחר כך מאוד קשה להיפטר מהם בעי\ה שחייבים כבר להתייחס אליה ביתר רצינות ולהזמין איש איטום חלון מנוסה שידע לתת מענה ולאטום בצורה נכונה ולאורך זמן .
איטום חלון בזמן הנכון בעלות לא גבוהה יוצר מצב של מנע הן לשלמות הקירות הפנימיים של הדירה והן לבריאותנו שהרי אף אחד לא אוהב שפולשים לא לבית גם אם זה מים תמימים שנושאים עימם ברכה לחקלאים , לחי , ולצומח אבל לא רצויים כשמחלחלים לנו לבית דרך החלונות
 


 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים