גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


            איטום גגות מרוצפים
ברוב הדירות בעיקר בפנטהאוזים יש צורך לבצע מדי כמה שנים פעילות של איטום גגות מרוצפים ברובה אפוקסית והסיבות לכך הן מרובות אם זה מהתבלות של חומריי האיטום שהם בעיקרן יריעות ביטומניות ואם מתזוזות שנגרמות כתוצאה מהתרחבות וכיווץ הריצוף כתוצאה משינויי חום וקור .
יש מקצועני איטום שלמדו את שיטות האיטום גגות מרוצפים ונותנים מענה לבעיית חלחול המים דרך הריצוף לדירה שמתחת שיוצרת תופעת עובש וכתמי רטיבות בתקרות , קירות , ולפעמים עקב כניסת מים תחת הריצוף נוצרת תופעה קפילארית של טיפוס המים על הקירות . ומפה בא הצורך לבצע את פעולת איטום גגות מרוצפים כול כמה שנים ולקבל אחריות למספר שנים מוגדר לפי קטלוג ההסבר של יצרניי הרובה אפוקסית .
ממוצע האחריות שאנשי האיטום נותנים הוא בדרך כלל ל 5 שנים ואם עבודת איטום גגות מרוצפים נעשתה כראוי ולא היו חיפופים עם החומר ואסביר למה : 5 ק"ג של רובה אפוקסית שמוחדרות למישקים שחורצו בדיסק יהלום חשמלי מספיקות ל כ 7 מטר מרובע של ריצוף ולא משנה אם זה ריצוף טרצו או גרניט פורצלן ואפילו קרמיקה עמידה בחוץ לכן לגג של 80 מטר רבועים נדרשים כ12 גלונים של 5 ליטר וזו הוצאה לא מבוטלת שאם נוסיף לזה את הפריימר ועוד חומרים משלימים הנדרשים כדיי לקבל איטום מושלם לחלוטין לא מספיק 90% צריך את ה 100% כי מספיק פינה אחת שלא נעשתה כראוי שתכשיל את עבודת איטום גגות מרוצפים .
כול חברת איטום ושיטותיה והטובים יודעים שאם לא יתנו את מיטב החומרים וביצוע מעולה יצטרכו להתמודד בגשמים עם תלונות וריצות הלוך ושוב , אז שווה לשלם את המחיר הסביר לעבודת איטום גגות מרוצפים ולא להתפתות להצעות זולות של חאפרים שמציפים את השוק ואין להם לא את הידע ולא את ההסמכה של אוטם מורשה שהקדיש מזמנו ולמד על החומרים ,התקנים וכול מה שמסביב שנוגע בנושאי איטום שעל בטוח שמע וראה סרטונים על תוצאות עבודת איטום גגות מרוצפים רשלנית עם חומרים זולים שלא מתאימים לעמוד במפגעיי מזג האוויר הישראלי .
פה נתייחס לבתים שנבנו בזמן שעדיין המודעות לא הייתה רבה לבעיית חלחולי מים דרך פוגות האריחים או הריצוף ואפילו ההכנה הייתה רופפת , ועם השנים נוצרה בעיה שאין למי לפנות וחייבים לפתור את הבעיה ואם אפשר בעלות לא גבוהה וביעילות מרבית .
מוסכם שהשיטה היום של חרוץ הפוגות ומילויי ברובע אפוקסית יפתור את הנושא של איטום מרצפות בגגות וייתן כמה שנים של שקט שכן כול החברות שעוסקות בענף נותנות אחריות ל 5 שנים , ועל בטוח שיש חברות רציניות שיודעות לבצע את המלאכה ומשתדלות ביותר.
אבל לא זו הנקודה קורה לפעמים שאני מוזמן לאטום גגות מרוצפים ומאבחן שהבעיה היא גם שיש סדקים מעבר למעקה הגג או המרפסת וגם מבפנים שרק עין חדה מקצועית יכולה לזהות , ובטיפול נכון באותם סדקים ובמוקדיי חדירת המים בשילוב איטום הגג או המרפסת המרוצפים הבעיה נפתרת לחלוטין וכך נחסך מזמנו של הלקוח וגם ההוצאה היא מזערית .
1. לפתוח את הפוגות בעזרת דיסק יהלום חשמלי מבלי לפגוע בריצוף או באריחים לשאוב ולנקות את האבק עם שואב אבק . 
2. כדאי ואף רצויי לצקת למישקים פריימר סילקוני כהכנה לקליטת הרובע ולסילוק שארית האבק .
3. למלאת את הפוגות בדייקנות וניגוב השאריות לפי הנחיות היצרן ברובע אפוקסית בעלת תו תקן שהתכונות העיקריות שבחומר שהוא בעל עמידות גבוהה נגד מים,שחיקה ,כימיקלים,ומלחים .חומר טוב יכול גם לתקן מרצפת סדוקה .
בדרך כלל הרובע מורכבת מתערובת אפוקסים,+מקשה בתוספת מלאן .
ולסיום דחקה קטנה : הכי חשוב כשתערכו מסיבת קוקטייל על הגג תדעו בביטחון שאפילו הריקוד הנועז ביותר של האורחים לא ידגדג לרובע החדשה שתדע לעמוד יפה בתחלואיי מזג האוויר החורפי בארצנו הנהדרת הכותב : יעקב מגד איטומים    

 
   
      רובה אפוקסית לגג מרוצף
ישנם כמה סוגי רובה אפוקסית בשוק הישראלי מבלי לשפוט ! כול חומר של רובה אפוקסית שעברה את בדיקת מכון התקנים ואושרה ואם עבודת איטום גגות מרוצפים נעשתה לפי הוראות היצרן אין שום סיבה לכשל בעבודה .
אביא לפה כמה דוגמאות על סוגי רובה אפוקסית שנפוצים בשוק האיטום וכול אחד יבחר לטעמו קיימות בשוק ענף יצרניי ויבואני האיטום כמה סוגים של רובה אפוקסית ואביא כעת כמה דוגמאות מבלי לחוות דעה על אף יצרן או יבואן כולם טובים כול זמן שיש אישור על הרובה אפוקסית שהיא עומדת בתקן הישראלי.
כול קבלן איטום וטעמו יש כאלה שמסתכלים על נוחיות עבידות הרובה אפוקסית , ויש שמשתמשים עם רובה אפוקסית שעבדו איתה בעבר והיו מרוצים ויש גם שמחפשים את החומר בעל העמידות הכי טובה כדיי לעמוד בכבוד ובהצלחת עבודת איטום גגות מרוצפים שביצעו שכך אין צורך לרוץ לתיקונים והלקוח מרוצה וממליץ לחברים .
הבאתי מספר דוגמאות של רובה אפוקסית ואני מאמין שיש עוד חברות שמייבאות או מייצרות אבל היריעה קצרה מלהכיל את כולם ובכלל ענף חומריי האיטום מתחדש ויש סיכוי שכבר מחר תצא לשוק רובה אפוקסית עם תכונות נוספות

          רובה אפוקסית טמבור


          רובה אפוקסית סיקה גילאר    

  

       
רובה אפוקסית לטיקריט

      רובה אפוקסית תרמוקיר


      תיקון איטום גגות מרוצפים

תיקון איטום גגות מרוצפים ללא פרוק הריצוף הוא נושא שכדאי להתייחס לבתים שנבנו בזמן שעדיין המודעות לא הייתה רבה לבעיית חלחולי מים דרך פוגות האריחים או הריצוף ואפילו ההכנה הייתה רופפת , ועם השנים נוצרה בעיה שאין למי לפנות וחייבים לפתור את הבעיה ואם אפשר בעלות לא גבוהה וביעילות מרבית .
מוסכם שהשיטה היום של חרוץ הפוגות ומילויי ברובע אפוקסית יפתור את הנושא של תיקון איטום גגות מרוצפים וייתן כמה שנים של שקט שכן כול החברות שעוסקות בענף נותנות אחריות ל 5 שנים .
ועל בטוח שיש חברות רציניות שיודעות לבצע את המלאכה של איטום גגות מרוצפים  ומשתדלות ביותר , אבל לא זו הנקודה קורה לפעמים שאני מוזמן לאיטום גגות מרוצפים ומאבחן שהבעיה היא מקומית בשנים שלוש מקומות ופה ושם יש סדקים מעבר למעקה הגג או המרפסת ובטיפול נכון באותם סדקים ובמוקדיי חדירת המים הבעיה נפתרת לחלוטין וכך נחסך מזמנו של הלקוח וגם ההוצאה היא מזערית ואין צורך להיכנס לטיפול מסיבי בכול הגג ועל ידיי תיקון איטום גגות מרוצפים באותם מוקדים.
ופה אתייחס לגגות או מרפסות שנבנו בעבר ומבלי משים יש כשל באיטום וכתמי הרטיבות בתקרות ובקירות מזכירים שיש צורך לטפל ולהזמין מקצוען שייתן מענה ויפתור הבעיה .
אם נצא מתוך ההנחה שגג ממוצע הוא בערך כ40-70 מ"ר וישנה תופעה של חלחול מים לבית בזמן גשמים או בזמן שההשקיה פועלת ולפעמים סתם שטיפת הגג מורגשת בתקרה שמתחת ופה אני יכול לדבר רק בשם עצמי ומתוך ניסיוני בשטח ולתת את דעתי מה אפשר לעשות כדיי לקבל תוצאות טובות בתיקון איטום גגות מרוצפים .
ברגע שיש החלטה לבצע איטום של הגג המרוצף אין צורך למהר ולהחליט על פתיחת המישקים עם דיסק חשמלי זו לא תורה מסיני ויש הרבה דעות של מהנדסים ואנשיי איטום שבהן קורה לא אחת שפועל עייף או לא מיומן חורץ גם את בשר המרצפות ומרחיב את המישקים הקיימים שלדעתי זה מיותר ויכול לפגוע בעתיד שכן תזוזות הגג משינוי טמפרטורות ייצרו מצב של פוגה מאוד רחבה ובלתי מוגנת ותחדיר מים ביתר שאת ,לכן לדעתי יש לבצע כך את העבודה.
1. לנסות לפתוח את הפוגות ידנית בעזרת כלי חד מבלי לפגוע בריצוף או באריחים לשאוב ולנקות עם שואב אבק תעשייתי ורק במקרה של מישקים רחבים שבחלקם קשים יש להשתמש עם דיסק על שבלונת חיתוך מיוחדת שמונעת את הפגיעה בריצוף.
2. כדאי ואף רצויי לצקת למישקים פרימר סילקוני כהכנה לקליטת הרובע ולסילוק שארית האבק .
3. למלאת את הפוגות ברובע אפוקסית בעלת תו תקן שהתכונות העיקריות שבחומר שהוא בעל עמידות גבוהה נגד מים,שחיקה ,כמיקלים,ומלחים .חומר טוב יכול גם לתקן מרצפת סדוקה בדרך כלל הרובע מורכבת מתערובת אפוקסים,+מקשה בתוספת מלאן . ולסיום דחקה קטנה : הכי חשוב כשתערכו מסיבת קוקטייל על הגג תדעו בביטחון שאפילו הריקוד הנועז ביותר של האורחים לא ידגדג לרובע החדשה שתדע לעמוד יפה בתחלואיי מזג האוויר החורפי בארצנו הנהדרת הכותב : יעקב מגד איטומים
  
                                                           
 + הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים