גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


איטום ותיקון עמודיי הבניין
בבניינים ישנים ואף חדשים יחסית קורה לא אחת שיש עקב אכילס מין פרצה הקוראת לעכבר אם זה מקלט הבית שלא נאטם כראוי או לדוגמא עמוד סדוק שבזמן היציקה קיבל סגרגצייה מה שגורם לאחר תהליך הייבוש והאשפרה של הבטונים לתופעת סדיקה וברוב המקרים עמודים אלו מחופים בשיש או אבן כך שהסדקים לא נראים בשנים הראשונות ולאחר שתקופת אחריות הקבלן עוברת והסדקים נפערים לפתע כתופעת פלא שלא מין הטבע . בבניינים היותר ישנים לא הייה בתכנון המהנדס מקדם בטיחות כפי שנהוג היום לאחר המודעות לסכנות רעידת אדמה או זעזועים שנגרמים בפיצוץ וגורמים לכוח הגזירה לפעול על העמודים ומפה קמה תוכנית התמ"א 38 שנועדה לתת מענה לחיזוק ושמירת הבניין .
בשביל זה ברוב המקרים במיוחד בבניינים ישנים יש צורך בפעולת איטום ותיקון עמודיי הביניין אבל לא תמיד התוכנית ניתנת לביצוע ובעיית הסדיקה עלולה להחריף שבאים לחזק או לתקן עמוד יש לקחת בחשבון את תופעת הקפילאריות , או הרטיבות עקב השקיית הגינה , וסתם גשם . כך נוצר מצב שכמעט בכול הבניינים שנבנו בעבר יש תופעת סדיקה בעמודים ולפעמים ביסודות המוסתרים אבל בעמודים גם עין לא מקצועית יכולה לזהות את תופעת סדיקת העמודים ובדפיקת פטיש קל אפשר לשמוע את הצליל החלול שמעיד על מקום ריק מבטון ולפי ניסיוני הרב תופעת הסדיקה וההתפוררות נובעות מחוסר איטום עמודיי הביניין.
ביצוע עבודת איטום ותיקון עמודיי הבניין היא הכרחית לשלום הבניין על כן וועדיי בתים ,אנשיי ניהול ואחזקה של בתים תהיו נחמדים לבניין הזמינו איש מקצוע מוסמך ומנוסה לבדיקה וייעוץ וזה בחיי מצידי ללא תשלום ובמקרים קשים כדאי להזמין מהנדס קונסטרוקטור מומחה ולקבל חוות דעת מקצועית שלא אמורה לעלות הרבה אבל שווה כול שקל למען ביטחונכם ובטחון יציבות הבניין שאם מטפלים בזמן אפשר למנוע התפתחות קורוזיובית שאוכלת את ברזליי הזיון בקצב מואץ מה גם שהמשך השקיית הגינה או מי הגשמים ואפילו מים ששופכים מנקיי המדרגות ממשיכים להגביר את קצב היניקה הקפילארית ולעשות שמות בברזליי הזיון של העמודים .
בבניינים היותר ישנים לא הייה בתכנון המהנדס מקדם בטיחות כפי שנהוג היום לאחר המודעות לסכנות רעידת אדמה או זעזועים שנגרמים בפיצוץ וגורמים לכוח הגזירה לפעול על העמודים  .
אבל לא תמיד התוכנית ניתנת לביצוע ובעיית הסדיקה עלולה להחריף כשבאים לחזק או לתקן עמוד יש לקחת בחשבון את תופעת הקפילרייה, רטיבות עקב השקיית הגינה , וסתם גשם
כך נוצר מצב שכמעט בכול הבניינים שנבנו בעבר של תופעת סדיקה בעמודים ולפעמים ביסודות המוסתרים אבל בעמודים גם עין לא מקצועית יכולה לזהות את תופעת סדיקת העמודים ובדפיקת פטיש קל אפשר לשמוע את הצליל החלול שמעיד על מקום ריק מבטון ופה מתבקש הביצוע ההכרחי של איטום ותיקון עמודיי הבניין .
על כן וועדיי בתים ,אנשיי ניהול ואחזקה של בתים תהיו נחמדים לבניין הזמינו איש מקצוע מוסמך ומנוסה לבדיקה וייעוץ וזה בחיי מצידי ללא תשלום ובמקרים קשים כדאי להזמין מהנדס קונסטרוקטור מומחה ולקבל חוות דעת מקצועית שלא אמורה לעלות הרבה אבל שווה כול שקל למען ביטחונכם ובטחון יציבות הבניין שאם מטפלים בזמן אפשר למנוע התפתחות קורייוזובית שאוכלת את ברזליי הזיון בקצב מואץ מה גם שהמשך השקיית הגינה או מי הגשמים ואפילו מים ששופכים מנקיי המדרגות ממשיכים להגביר את קצב היניקה הקפילארית ולעשות שמות בברזליי הזיון של העמודים .אשמח לבוא לייעוץ ראשוני וזה בחינם אלא אם אתם אדיבים להגיש בוס קפה בוץ לאיש בניין שלפעמים בעבודתו אם חסר סוכר שם קצת מלט במקום בכיף לחיזוק העצמות היגעות שלו מעבודת הבניין   .

                              

                                איטום עמודים ויסודות
איטום עמודים ויסודות בניין יש להתחיל ממה שנסתר מהעין שזה בדרך כלל
נקודת ההתחברות של העמוד ליסוד עובר או פלטת בטון וכול חלקיי
הבטון של העמוד שלפעמים עשרות שנים היו מכוסים באדמה לא טופלו
ושם נמצאת נקודת התורפה של תקיפת קורוזיה והצטברות סוליפתים
שלא מרחמים על ברזליי הזיון מכרסמים ומאכלים אותם .
ולכן החשיבות הרבה שיש ליחס לחלקים המוסתרים התת קרקעיים של
העמודים בבניין ולשים דגש בזמן ביצוע עבודת חיזוק/עיבויי עמודים
על מרכיב איטום עמודים ויסודות  שימנע בעתיד את תופעת הקפילרייה וגם כשבאים                                        לעמודים לפני הכול יש לבצע חפירות ולחדש את מערך האיטום  שחשופים לגשם ומי השקיה .
מנסיון רב שנים זו אחת השיטות הטובות לדעתי לביצוע איטום עמודים .
                                        חיזוק עמודים
 א.חפירה עד לגילויי יסוד עובר המחובר אל העמוד 

 ב.קילוף וסילוק כול טיח עד לגילויי פניי יציקת הבטון המקורית
 
ג.ניקויי ושטיפת הבטון וביצוע תיקוניי בטונים וברזליי הזיון לפי מפרט
מצורף של חברת סיקה SIKA-MONOTOP-107
 
ד.החדרת קוצי ברזל בזריקות אפוקסי (עיגון הברזלים לבטון קיים) והכנת קונסטרוקציית ברזלים
חדשה סביב העמוד המיועד לחיזוק ועיבויי לפי מפרט המהנדס המפקח על העבודה
(מצורפת דוגמא מעבודה קודמת )
 
ה.לאחר קבלת אישור מהמהנדס ליציקה סגירה בטפסות עץ ויציקת בטון ב-30 ואשפרת מים
לקבלת הדרציית חיזוק הבטון לחוזקו המכסימלי.

 ו..ביצוע איטום תת קרקעי עם מערכת SIKA-TOP-SEAL סיקה טופ-סיל שתי וערב
המערכת מצטיינת בעמידה בלחצי מים נגטיביים ופוזיטיביים כאחד החומר הינו חזק
ואינו דורש הגנה מכאנית וניתן לאטום ולכסות בעזרתו בטונים ישנים תת קרקעיים של
עמודים ויסודות בניין .

 ז. מריחת מסטיגום 10 או אלסטופז בשני שכבות שתי וערב וקיים בשוק עוד מערכות
מצוינות של חומרי אטימה משולבים שיבצעו את ההגנה על הבטונים בכבוד

ח.הדבקת קל קר בידודי והחזרת האדמה החפורה מהודקת למקומה

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים