גד איטומים


03-5252440
054-5579188
gaditum@gmail.com
מנדלי 16 תל אביב


בדיקת עובש ורטיבויות סמויות לפני קניית דירה – השכרת דירה  
 
קרה לי לא אחת במהלך שנות ניסיוני בעבודתי כמומחה לטיהור והשמדת עובש בבתים שהוזמנתי לדירות שנקנו זה לא מכבר אם זה דירה יד שנייה או קנייה ישירות מקבלן  שהקונים נדהמו לגלות שלמרות שהבית שהם  קנו שהיה מסויד ומתוקתק על פניו וכאילו במעשה קסמים הופיעו כתמי עובש וריח של טחב במקומות שונים בבית בגשם הראשון או באירוע רטיבות כזה או אחר ולפעמים גם כתוצאה מעיבוי פנימי ( קונדנסציה ) : גשרי קור שגורמים להיווצרות ולעיבוי הלחות שנמצאת באוויר באותו אזור, שזה אומר בעצם להיווצרות כתמי לחות על הקירות שגורמים לעובש.
אפילו בדמיון הקונים לא ציפו לקבל כזה בונוס של להקת נבגיי עובש ופטריות שלבטח הן אסורות למאכל שצוחקות למראה אנשים חסרי אונים עם סמרטוטים בניגובים מלאים באקונומיקה שרק מחזקת את הנבגים מגבירה את קצב ההתרבות והופכת אותם למוטציות שורדות שחוזרות ובגדול עד כדי התפשטות לארונות בגדים ,לבוידעמים ,למטבחים  ולאמבטיות כמו במקרים רבים שנתקלתי בהם בבדיקות של גילוי עובש נבגים ורטיבות בבתים שערכתי .
ומפה כותרת המאמר בדיקת עובש ורטיבויות בבית לפני קניית דירה  ששם דגש במיוחד על תופעת העובש והרטיבויות .
כצעד נבון ונכון ובהוצאה כמעט אפסית כדאי ורצוי לערוך בדיקת עובש ורטיבויות לבית לפני קניית דירה או השכרה  ולקבל אינדיקציה וחוות דעת מפורטת על ליקויים של רטיבויות ועובש שהוסתרו על ידי צביעת וסיוד הבית לפני המכירה כפועל יוצא של המוכרים ! שמי יודע אם זו לא אחת הסיבות מהמוכרים שהרימו ידיים עם התמודדות מתמדת עם בעיות עובש ונבגים מוסתרים  וזו גם הסיבה למכירת הדירה כדי לשפר את איכות הבריאות והחיים במקום אחר והעלאת ערך מחיר הבית .
בדיקת עובש ורטיבויות לבית לפני קניית דירה  של מקצוען שמצויד בעזרת מצלמה תרמית אינפרא אדום ! FLUKE-TIR105 מצלמה חודרנית עם סיב אופטי Super Ego ! פנס לייזר אינפרא אדום ! פנס U V אולטרא סגול ! מד לחות  דיגיטלי ! ומד לחות וטמפרטורה IP54 של PLUKE! והכי חשוב המון שנות ניסיון בטיפול בליקוי רטיבות ובטיהור בתים מעובש ! פטריות ! ונבגים תגלה מיד אם הבית היה נגוע בעבר בעובש גם אם המוכרים צבעו תיקנו  וסיידו את הבית ! מה שקורה המון ובתי המשפט כורעים תחת מבול המשפטים בנושאים אלו .
ועם יד על הלב אחרי חתימת החוזה והעברת חלק מהתשלום לא ניתן הרבה מה לעשות שכן יש לפעמים סעיפים בחוזה שהם לא לטובת הקונה מבחינת בדיקת הבית לפני הקנייה .
להגיע לבית משפט ולהוכיח שאין לכם אחות לאחר ששלשלתם כספים  לעורך דין לשמאים במיוחד שאתם כבר על הג'נטים לאחר גיוס הכסף לקניית הדירה והתחייבויות לבנק .
אז מי צריך את כאב הראש הזה ?
ובייננו לא מדובר רק בנזקים של כסף או טרטורים שכן הזמן שתגורו בדירה עד למציאת פתרון והסיכוי להיפגע בבריאות מעובש טחב ולחות יתר לזה אין מחיר .
בדיקת עובש ורטיבויות לפני קניית דירה תתברר לכם לאחר הבדיקה וקבלת המסקנות כצעד הכי חכם שעשיתם אי פעם בחיים ! הרי ההוצאה היא מזערית וכבר בבדיקה הראשונה אפשר לראות במיידית את התוצאות !
אם הכול בסדר ויש רק ליקויים שמטבע הדברים ישנם בדירות ישנות המפרט שתקבלו שכולל את עלות התיקונים כבר ייתן לכם כלי להורדת המחיר של עלות התיקונים ולפחות תדעו להגיע להחלטה הכי טובה בשבילכם ובמקרה שיתברר שהבית מועד לפורענות של עובש ורטיבויות בעתיד תוכלו לסגת באלגנטיות לפני חתימת החוזה או זיכרון דברים כשהצדק אחוז בידכם מגובה במפרט טכני מסודר של בדיקת עובש ורטיבויות בבית על ידי איש שטח משופשף שלא אוהב לראות אנשים משתעלים עייפים מנוזלים עם מיגרנות בלתי מוסברות  ולא יודעים אפילו למה ? אבל אני כן יודע כמומחה בעל ניסיון עשיר בגילוי וטיהור עובש מבתים ומבלי להיכנס לפן הרפואי ולנושא איכות החיים בבתים אפשר להיכנס למנוע חיפוש של גוגל ולהקליד : תסמונת הבית החולה ! ולהבין קצת יותר טוב את משמעות החיים בבית נגוע בנבגים ופטריות עובש ! אז צעד קטן של הזמנת בדיקת עובש ורטיבויות בבית יכול להפוך לצעד גדול של חסכון בכאב ראש ובמיוחד גם לשוכרי דירות לטווח קצר או ארוך כי אחרי שנכנסים לדירה המושכרת ויתגלו הליקויים ! סימני העובש ! ריחות טחב ! בגדים מלאים בעובש כול הסיכוי שישמעו את התירוץ של אתם לא מאווררים את הבית מספיק ! או מה הבעיה ? תנגבו עם אקונומיקה ! טוב שלא מציעים לשתות את האקונומיקה ולהתחסן מראש ! הרי העולם כמנהגו נוהג והשוכרים מוצאים עצמם בפני שוקת שבורה ומלכוד מסוכן לבריאותם וברוב המקרים אין עם מי לדבר וראיתי כבר שוכרים שהרימו ידיים וממשיכים לגור בבית חולה מחוסר ברירה .
ואני אומר זאת מתוך ניסיון רב שנים במיוחד בדירות קרקע וקומות עליונות אז בבדיקה עניינית ומקצועית תוכלו לסגת בזמן מסכסוכים שמבזבזים זמן ואנרגיה , והכי חשוב שמירה עתידית על בריאותכם ובריאות  בני הבית  ומניעה מלהכניס ראש בריא למיטה חולה

 
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים